Якщо ситуацію в “Укрзалізниці” пустити на самоплив, то максимум до кінця літа Україна залишиться без залізниці, написав на своїй сторінці у Facebook голова Виконавчого комітету Національної ради реформ Михайло Саакашвілі.

“Провели спільне засідання з наглядовою радою та правлінням “Укрзалізниці”, і я йду звідси з важким враженням. Практично в “Укрзалізниці” немає чинного керівника, і фактично через багато інших проблем попри старання борду вона кинута напризволяще. Необхідно терміново прийняти цілий ряд найрішучіших заходів, які я виклав, а незабаром представлю в письмовому вигляді”, – заявив політик.

Він додав, що Верховний Суд ухвалив катастрофічне рішення, визнавши “Укрзалізницю” спадкоємницею всіх боргів, що залишилися в неї на окупованих територіях.

“Тобто Верховний Суд прийняв пряме рішення, яке, по-перше, влаштовує окупантів і сепаратистів, а по-друге, просто пограбує бюджет країни і залізниці. Мене дійсно цікавить, це Верховного Суду України чи “верховного суд ДНР”?! Чим ці судді там думають і скільки ми повинні терпіти цей суддівське свавілля?” – написав Саакашвілі.

За результатами ревізії фінансово-господарської діяльності АТ “Укрзалізниця” та його 24 філій за період із 1 січня 2018 року до 30 вересня 2019 року Держаудитслужба виявила порушень на суму 11,8 млрд грн.

За підсумками січня – березня 2020 року “Укрзалізниця” має збитки у розмірі 7 млрд грн, писало агентство LIGA.net з посиланням на дані держкомстату.