Угруповання «Днепр» з Росії, яке веде бойові дії на лівобережжі Херсонської області, понесло значні втрати. Завдяки діям українських Збройних сил противник не може продовжити наступ на Херсонський напрямок та відступає.
Про це сьогодні повідомив речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук.
«На Херсонському напрямку триває постійна контрбатарейна боротьба між силами, що розташовані на правому та лівому березі Дніпра. Противник намагається здійснювати кілька штурмових дій на лівому березі біля наших плацдармів у цьому районі. Але наші плацдарми залишаються на місці, утримуються нашими підрозділами, і просування противника тут не відбувається», — заявив він.
Братчук зазначив, що російські війська продовжують намагатися штурмувати українські позиції неподалік від села Кринки на лівобережжі Херсонської області невеликими штурмовими групами. Вони мінімально використовують техніку, «оскільки їхню техніку знищують наші безпілотники».
«Противник зазнає втрат на лівому березі та відступає», — підкреслив він.
Він також повідомив, що угруповання «Днепр» також відповідає за лінію фронту в Запорізькій області, де вони намагаються атакувати на Оріхівському напрямку. Але їхні спроби не дають результату.
У цілому, на Лівобережжі Херсонської області спостерігається зменшення кількості штурмів з боку російських окупантів через кілька причин.
Про це повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.
«По-перше, великий вплив на ситуацію має погода. Тривале штормове попередження, що триває кілька днів у цьому регіоні, супроводжується сильними вітрами, туманом та дощами, що ускладнює проведення якісної аеророзвідки і надання прикриття штурмовим групам артилерійським вогнем», — пояснила вона.
Також погодні умови часто ускладнюють максимальне використання бронетехніки. Крім того, російське командування наказало максимально берегти техніку. І окупанти, зокрема на Херсонському та Запорізькому напрямках, намагаються використовувати тактику «м’ясних штурмів».
«У штурмових групах окупантів спостерігається велика демотивація та деморалізація, через що вони не здатні проводити потужні та ефективні штурми з необхідною регулярністю. На Запорізькому напрямку ситуація більш благополучна — як за умовами ландшафту, так і за скупченням військ — для регулярного проведення штурмів. Однак на Херсонському напрямку, де ворог протягом багатьох місяців невдало намагається вигнати наших з плацдарму в районі Кринок, вони зіткнулися зі складнішою ситуацією у формуванні штурмових підрозділів. Вони змушені залучати ресурси з глибшого тилу, які, за їхніми розрахунками, не мають бути в курсі справжньої ситуації з Кринками, оскільки звідти не повертається 60-70% особового складу штурмових груп. Такі серйозні втрати ще більше підштовхують особовий склад до деморалізації», — розповіла Гуменюк.
Наголошується, що російська армія найчастіше використовує керовані авіабомби, відомі як кориговані авіаційні бомби (КАБи), на Запорізькому та Сєвєродонецькому напрямках (Луганська область).
«На Запорізькому та Сєвєродонецькому напрямках вони залишаються відносно активними у використанні тактичної авіації. І продовжують застосовувати керовані авіабомби для підтримки штурмових груп. Зазвичай авіація проводить атаку перед початком штурму, намагаючись визначити наші позиції та найбільш важливі об’єкти у населених пунктах Запорізької області», — зазначила Гуменюк.
Щодо Херсонського напрямку, у російських окупантів виникають складнощі з використанням авіабомб.
«Вони зазнали певних втрат наприкінці минулого року, коли втратили три літаки. Після цього використання керованих авіабомб значно зменшилося — мінімізувалося, іноді зводилося до нуля. Проте раз на тиждень або раз на 10 днів вони ризикують відправити один літак тактичної авіації з керованими авіабомбами, намагаючись відновити цей метод терору в Херсонській області. Кілька днів тому вони знову випустили чотири керовані авіабомби на Правобережжя Херсонської області, зачепивши ті населені пункти, які вже зазнали значних руйнувань», — повідомила Гуменюк.