Між країнами-членами НАТО є негласні домовленості про те, щоб не постачати в Україну літаки та танки.
Німецька газета Die Zeit повідомляє, що Альянс боїться Росії. Там вважають, що постачання танків та авіації РФ може взяти як участь НАТО у війні та вжити заходів, або якщо раптом на них нападе Росія, вони ризикують не отримати повної підтримки від своїх партнерів по альянсу.
Повідомляється, що саме через це канцлер ФРН Олаф Шольц відмовився відправляти Україні німецькі танки. Скажіть їм вже, що Росія обов’язково нападе, якщо здобуде хоч якусь перемогу в Україні. Саме цього не можна допустити, інакше війська РФ будуть у Європі.
Уряд Німеччини спеціально затримує постачання зброї Україні, це підтвердив лідер опозиційного ХДС Фрідріх Мерц у програмі RTL Direkt на німецькому телебаченні. Він стверджує, що у федеральному уряді є стратегії або тактика зволікань. Свою думку політик обґрунтував публічними скаргами оборонних підрядників про те, що не видають експортні ліцензії на танки.
Раніше повідомлялось, що на відміну від НАТО, Європейський Союз виділить Україні додаткову військову допомогу на 500 млн євро, у пакет увійде, зокрема, важка зброя. Про це на преспідході перед зустріччю G7 заявив верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.
“Впевнений, що ми вийдемо (після засідання G7. – Прим. ред.) з сильним меседжем. Рецепт зрозумілий: більше того ж – більше підтримки Україні, включно з військовою. Я анонсую, що ми, ЄС, надамо новий транш на 500 млн євро, щоб підтримати українських військових”, – сказав він.
Боррель зазначив, що таким чином військова допомога Україні досягне 2 млрд євро. Він додав, що до цього пакету допомоги на 500 млн євро увійде важка зброя, зокрема танки та артилерія. Він додав, що загалом Україна отримає “речі, необхідні для цього типу війни”. Глава європейської дипломатії додав, що санкційний тиск на Росію продовжить посилюватися. Він упевнений: ЄС зможе досягти нафтового ембарго Росії, на шляху якого поки що стоїть особлива позиція Угорщини.
“Впевнений, ми прийдемо до угоди. Нам потрібна ця угода. І вона у нас буде. Тому що ми повинні позбутися нафтової залежності Росії”, – сказав він.
Понад 1,5 мільярда людей можуть потерпати від голоду через блокування росією Чорного моря. Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк підтвердив у своєму телеграмі потребу щодо важкої зброї. Для деблокування Чорного моря необхідно ще більше важкої зброї, зокрема – MLRS-системи.
“1,6 млрд людей можуть почати недоїдати через брак харчів. Сотні мільйонів опиняться за межею бідності через зростання цін. The Economist прогнозує наслідки російської агресії та пропонує світу домовитися з росією та Україною про міжнародні конвої продовольчих вантажів у Чорному морі”, – написав Подоляк.
Радник керівника Офісу президента України зазначив, для деблокування Чорного моря потрібно MLRS-системи та інша важка зброя .
“Торгуватися з країною, яка взяла в заручники сотні мільйонів людей? У нас є найкраща ідея: світ має домовитися про передачу Україні MLRS-систем (універсальні пускові установки для ракет та залпів реактивних снарядів – ред.) та іншої необхідної зброї для деблокування Чорного моря. Далі ми все зробимо самі”, – додав Подоляк.