У Франції українську громаду сколихнуло загадкове вбивство заробітчанина з села Стінка Бучацького району.

29-річний Василь Штанграт відправився на заробітки в Париж в середині липня. Це була його перша спроба попрацювати за кордоном. Протягом двох місяців він працював на будівництві. Весь цей час Василь постійно дзвонив своїм рідним і при цьому не повідомляв ні про які проблеми.

Так тривало аж до 8 вересня, коли він безслідно зник, повертаючись додому з роботи. Сім’я молодого чоловіка довго не могла організувати його пошуки. Врешті-решт вони вийшли на українку Любов Боднарчук, яка багато років живе у Франції і очолює франко-українську асоціацію «ART culture et créativité». Вона і звернулася до правоохоронців, які, в свою чергу, організували пошуки Василя.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Знайти його вдалося тільки 2 жовтня, проте, на жаль, українець був вже мертвий. Українська спільнота Франції організувала збір коштів на відправку його тіла додому. Проте поки невідомо, коли саме рідні зможуть забрати тіло, адже французькі правоохоронці продовжують проводити експертизи та слідчі дії.

«Зараз триває слідство, я володію найбільшою кількістю офіційної і неофіційної інформації, проте не маю права розголошувати таємницю слідства як згідно підписаної мною анкеті у відділі кримінальної поліції, так і в цілях власної безпеки. Можу сказати одне: Василь загинув насильницькою смертю», – повідомила Боднарчук.

Вона також зазначила, що процес пошуків Василя був важким через те, що він не був працевлаштований офіційно, а в країні у нього не було нікого з рідних, хто міг би подати офіційний запит до правоохоронних органів.

Вона також розповіла, що тіло Василя знайшли в такому стані, що його було практично неможливо впізнати. Боднарчук впевнена, що він загинув насильницькою смертю, проте точні причини смерті, а також інформація про можливих підозрюваних поки не розкриваються.

«Сподіваємося, що правоохоронці знайдуть вбивць і належним чином покарають», – підкреслила активістка.