Газзбути, якщо не хочуть, не зобов’язані продавати газ населенню за ціною 6,99 грн за кубометр. В такому випадку населення переходить до постачальника «останньої надії».
Про це сказав в. В. о. міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв’ю медіакомпанії DW.
«Уряд прийняв рішення обмежити граничну ціну для поставок газу населенню. Це можна вважати ринковим заходом, тому що уряд нікого не зобов’язує за такою ціною поставляти газ населенню. Всі ринкові гравці, якщо не хочуть, не будуть за такою ціною поставляти. У такій ситуації споживачі переходять до постачальника “останньої надії”, це – Нафтогаз », – сказав Вітренко.
Відзначимо, що по всій території України проходять тарифні протести.
За словами опозиції протести можуть перерости в більш масштабні вже до кінця січня – початку лютого. Якраз 25 січня парламентарії вийдуть на роботу після кількох тижнів відпустки. Саме до цього часу учасники протесту з різних регіонів України можу з’їхатися до столиці під стіни Верховної Ради, про це йде в матеріалі видання VESTI “Тарифні протести. Хто підтримує і чи можуть вони стати масштабнішою”.
У той же час експерти прогнозують, що швидше за все нинішні протести в регіонах не переростуть в щось більше. На зниження протестної хвилі може спрацювати вже оголошене урядом наміру внести зміни в регулювання цін на газ. Тому цілком природно, що спецслужби і правоохоронці відстежують можливі ризики, в тому числі радикалізацію протестних виступів.
Акції не мають явної політичної і партійного забарвлення, хоча представники місцевої влади та політики там з’являються.
Одну з найбільших активностей демонструє лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко, для якої тема комуналки – “рідне болото”. В її Facebook опубліковано вже кілька тематичних публікацій, в той час як багато інших політиків ще або відходять від свят, або не можуть визначитися з позицією.
Проти підвищення тарифів виступають і в “Опозиційній платформі – За життя”. Так, наприклад, депутати місцевих рад від “Опозиційної платформи – За життя”, яка активно критикує зростання цін на всеукраїнському рівні і анонсує організацію штабів з координації “тарифних” протестів, обіцяють залучати до боротьби місцеві ради.
“Ситуація навколо тарифів за житлово-комунальні послуги просто революційна. Влада в своєму бажанні обібрати людей до останньої нитки просто збожеволіла. І, тим не менш, знизити тарифи на газ в Україні можна і можна досить швидко – потрібно лише виконати п’ять негайних кроків в цьому напрямку “, – заявив співголова “Опозиційної платформи – За життя” Вадим Рабинович.
Якщо говорити про те, хто концептуально зацікавлений в проведенні протестів, а вже тим більше на таку “народну тему”, то безумовно варто очікувати підтримки і від інших опозиційних сил – оскільки це найпростіший шлях заробітку політичних очок. Питання стоїть в іншому: чи зможе якась із політичних сил запропонувати конкретні рішення, а не просто кидатися популістськими гаслами.