Міністерство закордонних справ України взялося з’ясовувати з бельгійською стороною, як саме нова глава МЗС Бельгії Аджа Лябіб їздила до окупованого Криму влітку 2021 року, коли ще була журналісткою.
Про це у коментарі “Європейській правді” заявив речник МЗС Олег Ніколенко.
Нова глава МЗС Бельгії у 2021 році їздила в окупований Крим і відмовилася назвати його Україною.
Про перебування Лябіб, тоді ще телеведучої та журналістки, на території окупованого півострова свідчать її власні та інші дописи у соцмережах, як і коментарі в телеефірах.
Зокрема, 24 липня 2021 року вона опублікувала у своєму Instagram повідомлення про приїзд до Севастополя.
“Прибуття у затоку Севастополя, дивне місце, чи не правда?”, – підписала вона фото.
Аджа Лябіб приїздила на фестиваль “Глобальні цінності”, який організовує Севастопольський академічний російський драматичний театр імені Луначарського. У її Instagram можна бачити фрагменти хореографічного виступу з нього, пізніше в ефірах вона сама говоритиме про фестиваль як головну мету цієї поїздки.
Також вона виклала у Facebook фотографії з Лівадійського палацу з експозицією про Ялтинську конференцію та з дачі Чехова у Ялті.
Коли ж теперішню міністерку запитали про цю поїздку, акцентувавши на специфічній ситуації окупованого півострова і спитавши, чи вона повертається “з України чи з Росії”, вона не дала прямої відповіді. Лябіб заявила, що аби приземлитися в аеропорту Сімферополя, потрібна російська віза, а далі прокоментувала перехожого-росіянина з бухти Севастополя, який сказав, що у Криму завжди була російська культура і жодного зв’язку з українською культурою.
У Міністерстві закордонних справ України взялися з’ясовувати деталі інциденту з бельгійською чиновницею.
Олег Ніколенко нагадав, що законні поїздки до окупованого Криму можливі лише через материкову територію України, і від іноземних громадян очікують дотримання українського законодавства та офіційної позиції щодо Криму їхніх держав.
“МЗС України веде діалог із бельгійською стороною з цього питання дипломатичними каналами задля встановлення всіх обставин поїздки та ухвалення рішень щодо подальших двосторонніх контактів”, – заявив він.
Також в МЗС підкреслили, що міністерка наразі веде політику, що спрямована на підтримку України.
“Водночас позитивно відзначаємо запевнення міністерки Лябіб щодо подальшої підтримки України в її боротьбі проти збройної агресії Росії. Ми продовжимо координацію позицій України та Бельгії в контексті запровадження нових санкцій ЄС проти Росії, а також надання Україні військової та фінансової допомоги”, – зазначив Олег Ніколенко.
Нагадаємо, що про призначення Аджі Лябіб міністеркою закордонних справ стало відомо 15 липня, вона замінила на цій посаді Софі Вільмес.
Тоді депутати бельгійського парламенту звернули увагу на те, що перед призначенням сторінку Лябіб у Вікіпедії оперативно підчистили, змінивши там опис поїздки до Криму.