В районі Сватового та Кремінної Луганської області підрозділи Збройних сил України продовжують вести наступальні дії. Тож тепер підрозділи російських окупантів перебувають у небезпечному становищі.
Про це пишуть аналітики Американського інституту вивчення війни (ISW).
При цьому повідомляється, що українські захисники відбили наступ російських окупантів у районі Новоселівського (за 15 км на північний захід від Сватового).
Підкреслюється, що водночас 20 січня російські та українські війська продовжували наступальні операції в районі Сватового.
Військові аналітики також звернули увагу на те, що ЗСУ продовжують контрнаступальні операції в районі сусідньої Куземівки (15 км на північний захід від Сватового).
У звіті вказується, що підрозділи російських окупантів знаходяться в небезпечному становищі, оскільки у них немає інших населених пунктів, до яких можна було б відступити.
Також уточнюється, що російські та українські сили також продовжували наступальні операції в районі Кремінної.
У ISW додали, що ЗСУ продовжують спроби вийти до Кремінної з півдня, бої навколо населеного пункту посилюються.
Проте за об’єктивними оцінками аналітиків для потужного штурму ворогів українським захисникам потрібно більше техніки. Зокрема це стосується танків Leopard, поставку яких під час зустрічі у форматі “Рамштайн” міжнародні сюзнили таки не змогли погодити.
Як розповів віцемаршал британської авіації у відставці Шон Белл, дискусії навколо танків та результатів “Рамштайну” пов’язані з обмеженням часу на фронті.
Белл зазначає, що Україні конче необхідні танки, тому що весняний наступ росіян розпочнеться за лічені тижні.
Мова йде не лише про те, щоб західні країни поклали на стіл зброю, а й про перехід від оборони до наступу України,
– сказав військовий.
Він додав, що Україна вже давно просить сучасні бойові танки, з яких найбільше на озброєнні – німецьких Leopard 2 та американських Abrams. Велика Британія вже пообіцяла близько десятка своїх танків Challenger 2, проте цього, на жаль, недостатньо.
Порівнюючи Leopard 2 та Abrams, Белл сказав, що Abrams швидкий, але складний і споживає набагато більше палива. Тому, за словами віцемаршала, якби Європа надала Україні ще й Leopard 2, то ситуація на фронті була б значно сприятливішою для ЗСУ.
Нагадаємо, що представлені танки німецького виробництва Leopard 2 розглядаються як життєво важливий сучасний військовий транспортний засіб, який міг би посилити сили Києва. Загалом по всій Європі розкидано близько 2000 машин Leopard 2 різного рівня готовності.
Останніми днями офіційні особи Німеччини заявили, що не надсилатимуть свої танки Leopard в Україну і не дозволятимуть будь-якій іншій країні, на озброєнні якої є танки німецького виробництва, робити це — якщо США також не погодяться надіслати свої танки Abrams до Києва. Пентагон місяцями заявляв, що не має наміру їх надсилати, враховуючи логістичні витрати на їх утримання.
Однак одразу впадати у відчай через невтішний результат “Рамштайну” щодо необхідних Україні танків не потрібно. Окремі країни-члени засідання вже заговорили про продовження перемовин та пошук альтернатив, аби все таки забезпечити ЗСУ необхідним озброєнням.
Серед них і Польща. Очільник МЗС Збігнєв Рау розкритикував Німеччину за вагання з постачанням Україні танків Leopard.
“Озброєння для України для відсічі російській агресії – це не якесь рішення. Українська кров проливається по-справжньому. Це ціна вагань щодо постачань Leopard. Нам потрібні дії, зараз”, – наголосив Рау.