Локальні контратаки Сил оборони на Бахмутському напрямку є елементом великої наступальної операції. Головне завдання наших захисників – вимотати та виснажити ворога.
Про це в ефірі одного з телеканалів заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий. За його словами, Сили оборони намагаються “знекровити” противника, максимально вибити його бойовий потенціал, знищити якомога більше особового складу та техніки.
Наступальний бій найважчий у сенсі втрат. І коли наші заготовлені резерви, які зараз навчаються за кордоном, в Україні, прийдуть і їм доведеться вести потужні наступальні бої, щоби викинути ворога, то одна річ, коли тебе зустрічає противник повністю озброєний, морально готовий. І інша річ – коли він побитий, пошматований, деморалізований,– сказав Череватий.
За словами речника, головний подвиг героїв Бахмута – це те, що вони, по суті, знищили “Вагнера” – один з найбоєздатніших підрозділів росіян. Та й загалом, українські воїни-титани вимотали все вороже угруповання дуже великою ціною.
Череватий каже, що втрати України на порядки менші ніж у росіян, але вони і на порядок цінніші для нас, ніж для них.
“Якраз ця заява Пригожина, що з 25 травня він виводить війська – це доказ поразки і латентної капітуляції”, – підкреслив Череватий.
Українські захисники продовжують віддано боронити Бахмут. А ворог натомість несе втрати та значно послаблює свій вплив на напрямку.
Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник. За його словами, жорстокі бої за Бахмут остаточно зруйнували місто.
Петро Черник відзначив, що зараз можна спостерігати за явищем під назвою “парадокс Бахмута”. Він полягає у грамотній обороні міста з позицій ЗСУ та врахування особливості місцевості нашими захисниками.
Українській стороні буквально підіграла велика забудова, яка перетворилася на тир, в якому мішені – росіяни.
Вони у пастці так званих двох можливостей: з одного боку ніби туди зайшли, але з іншого боку перетворилися на дуже зручний полігон для нашої артилерії,– переконаний військовий експерт.
Росіяни буквально застрягли у глухому куті, з якого точно не можуть вже вийти.
Петро Черник додав, що українські військові у такий спосіб буквально отримали психологічне панування над окупантами.
Й у стратегічному контексті ми тут перехопили ініціативу та досягаємо успіху,– зауважив він.
Наразі ЗСУ нищать ворога та не дають йому ані найменшого шансу реабілітуватися, щоб поновити сили і знову наступати.
Варто розуміти, що цікаві події в Бєлгородській області, очевидно, створюють проблеми для російських окупантів. Якщо на це не реагувати, то такі рейдові дії траплятимуться все частіше, – розповів заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь. За його словами, ситуація в Бєлгороді та населених пунктах поблизу точно привернула увагу окупантів. У них може виникнути цікава проблема.
Як наголосив Самусь, росіяни змушені реагувати на появу Російського добровольчого корпусу та легіону “Свобода Росії” в Бєлгородській області. Туди потрібно залучати резерви.
Якщо росіяни не приділятимуть цьому уваги, рейдові дії будуть поширюватися. Це створює додаткові дестабілізаційні фактори, і цей тиск певним чином отримає політичний аспект. Як певні групи, які ідентифікують себе представниками демократичної Росії майбутнього, можуть контролювати щось на території путінської Росії? Це – тиск на самого Путіна,– розповів Самусь.
Паралельно в окупантів не така й добра ситуація в Бахмуті. Вони досі не змогли повністю окупувати місто. А підрозділи Сил оборони України продовжують просуватися по флангах та займати панівні висоти.