Нацагентство з питань запобігання корупції звернулося до суду, аби той зупинив контракт між “Нафтогазом” та головою правління товариства Юрієм Вітренком, повідомляє 24 канал.

Раніше співробітники НАЗК виявили, що підписання контракту із керівником товариства порушує норму закону.

Як пояснили у НАЗК, раніше Юрій Вітренко був заступником міністра енергетики України та виконував обов’язки керівника цього міністерства, впливаючи водночас на “Нафтогаз”.

У випадку з Вітренком, рік не минув, тож НАЗК спершу надіслало приписи до Кабінету Міністрів та наглядової ради “Нафтогазу”, а вже потім звернулося до суду.

Нагадаємо, раніше голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що наглядова рада не просила його згоди на розкриття інформації щодо розміру його винагороди за 2020 рік, повідомляє НВ.

Так він прокоментував лист голови наглядової ради Нафтогазу Клер Споттісвуд газеті KyivPost, в якому вона прокоментувала статтю видання про те, що Нафтогаз приховав дані про багатомільйонні виплати топ-менеджменту.

У річному звіті Нафтогазу за 2020 рік даних про розміри винагород, отримані членами правління, немає, хоча в попередні роки вони публікувалися. Споттісвуд заявила, що ця інформація в звіті за 2020 рік представлена в консолідованій формі, оскільки Вітренко, який не був членом правління, але отримав «левову частку від загальної суми компенсації» вищого керівництва в 2020 році, не погодився розкрити суму своєї винагороди.

«Позиція компанії, з якою я повністю згодна, полягала в тому, що розкриття набагато менших сум (в порівнянні з сумою, виплаченою пану Вітренку) без розкриття імені найбільшого одержувача було б не тільки несправедливим, а й могло б спровокувати маніпуляції в світлі заявленого тоді наміру призначити пана Вітренка членом українського уряду», — написала голова наглядової ради Нафтогазу.

Вітренко у відповідь заявив, що ні Клер Споттісвуд, ні хтось інший з наглядової ради «ніколи не просили моєї згоди на розкриття інформації щодо моєї винагороди за 2020 рік».

«Тим більше в такій згоді не було потреби, адже те, скільки грошей я отримав за 2020 рік у Нафтогазі, і так є публічною інформацією, зазначеною у моїй електронній декларації, з якою кожен охочий може безперешкодно ознайомитися на сайті НАЗК. Зауважу, ця декларація була подана і оприлюднена до того, як НАК опублікував річний звіт за 2020 рік без звіту про винагороду правління, хоча це прямо вимагає українське законодавство про акціонерні товариства», — прокоментував Вітренко.

Він підтвердив, що звернувся до наглядової ради і запропонував оприлюднити звіт про винагороду членів правління за 2020 рік.

«Дотепер це не було зроблено. Чому ж? Цього вимагають базові міжнародні стандарти та фундаментальні принципи корпоративного врядування, а також українське законодавства. Зауважу, що йдеться про звіт про винагороду саме членів правління, а не просто топ-менеджерів, серед яких в 2020 був і я. На сьогодні це краща практика і здоровий глузд для будь-якої свідомої компанії. Тим паче, що розкриття інформації про винагороду саме членів правління, на відміну від працівників, у назві посади яких є слово „директор“, вимагає саме законодавство України», — додав голова Нафтогазу.

Він також заявив, що дає згоду на розкриття інформації щодо його винагороди у НАКу за 2020 рік, «якщо комусь недостатньо моєї оприлюдненої декларації, де вказана ця сума».

«І якщо для пані Споттісвуд це була єдина перешкода, яка стримувала оприлюднення належного звіту, то тепер вона має знати, що такої перешкоди не було ніколи і тим більше немає зараз», — резюмував Вітренко.