Українська сторона не може розголошувати теми, які планує порушувати президент Володимир Зеленський на зустрічі з лідером РФ Володимиром Путіним. Це суперечить міжнародним нормам дипломатії.

Про це заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович на телеканалі «Дом», передає Цензор.НЕТ.

“Варіанти (питань для переговорів. — Ред.) готуються, але ми не можемо їх анонсувати з тієї простої причини, що переговори люблять тишу. Якщо зараз їх проанонсувати, то почнеться інформаційна протидія, дипломатична протидія. І ми можемо не отримати того результату, на який розраховуємо”, — сказав він.

Крім того, розголошення підготовчого етапу переговорів суперечить нормам дипломатії.

“Є правила дипломатії, які забороняють прямо це робити. Зокрема, Копенгагенська конвенція. І загальною фігурою умовчання є повідомлення планів на переговори до того, як ці переговори відбудуться. Виходять тільки з готовими рішеннями. Так працює міжнародна дипломатія, і я не порушуватиму ці правила”, — акцентував Арестович.

В свою чергу,  Президент України Володимир Зеленський готовий зустрітися з главою Кремля Володимиром Путіним за умови, що того цікавить вирішення низки кризових питань у двосторонніх відносинах обох країн.

Про це український президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Так, Зеленський нагадав, що 12 липня він особисто зустрінеться з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. А наприкінці липня будуть прямі переговори з президентом США Джо Байденом.

“Я готовий зустрітися і з президентом Путіним – якщо його дійсно цікавить вирішення низки кризових питань, які об’єктивно існують у двосторонніх відносинах України та Росії. У будь-якому випадку, підготовка до цього непростого матчу триває”, – висловився Зеленський.

Крім того, президент зауважив, що в державі є дуже популярна фраза “нічого про Україну без України”, і наголосив, що саме так і працює держава зараз.