Удари з військових об’єктів росіян у Маріуполі почастішали, це наганяє паніку на окупантів. Роман Світан озвучив свою думку, чим ЗСУ можуть діставати до окупованого міста на Донеччині. Військовий експерт повідомив, що у нас на озброєнні вже є кілька видів зброї, які можуть бути використані для поразки цілей у Маріуполі, та перерахував їх усі.
Військовий експерт назвав вид зброї, яку українська армія могла застосувати для ударів по Маріуполю: “Так, там десь під сотню кілометрів. Я думаю, що це вже починає працювати GLSDВ, це до HIMARS ракети (плануючі бомби). До речі, це та а плануюча бомба, тільки вже стандартна без обважень».
Льотчик-інструктор озвучив технічні характеристики ракет до систем HIMARS, які могли стати причиною “бавовни” в окупованому Маріуполі: “GBU-39 – дуже хороша авіабомба. 110 км. вона може планувати, а стартова ракета її розганяє до навколозвукової швидкості, на висоту 10 км.” Це кілометрів 50 і ще 110 км вона планує. Це практично як скидання з бомбардувальника, тобто у цих бомб бойова частина десь 90 кг (приблизно, як ракета М-31 з HIMARSа, тільки з дальністю 150 км)”.
“Плюс, у нас є дуже хороша розробка “Вільха-М”. Вона дуже точно може дістати до того ж Маріуполя, Мелітополя, Бердянська. Ця робота однієї чи іншої, або, можливо, і тієї, і тієї одночасно розробки. починаємо це “мацати”, і росіяни вирішують відійти далі, десь за 150 км, а це вже мало не до Ростова. За Таганрог відтягуватимуть певні склади та системи управління”, – підсумував Роман Світан.
Сили оборони завдають глибоких ударів по позиціям ворога і накопичують боєприпаси для майбутніх атак. Водночас ЗСУ не відчувають якоїсь нестачі боєприпасів для ведення війни.
Видання посилається на західних офіційних осіб, наголошуючи, що ЗСУ отримують обіцяне постання зброї та техніки.
Ми бачили, що протягом усієї кампанії українці були дуже вправними у націлюванні точних систем HIMARS на конкретні російські цілі,– зазначили чиновники.
ЗСУ не відчуває нестачу в озброєнні.
Вони також заявили, що Україна накопичуватиме боєприпаси перед новими атаками, але чиновники не фіксують жодної нестачі, яка б обмежила повсякденні операції.
“Ми не бачимо, щоб їм доводилося стримувати свої операції через нестачу боєприпасів”, – додали співрозмовники видання.
За словами експерта, Україна зараз колосально наростила свій воєнний потенціал.
Збройні сили України вже готові до вирішального весняного контрнаступу, пише видання The New York Times.
Про підготовку України до майбутнього удару по армії Росії розповів в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua військовий експерт Петро Черник.
За його словами, питання контрнаступу в нашому медійному просторі “сильно перегріли”.
“Контрнаступ буде неминучий і в обов’язковому порядку. А коли, як і за яких обставин, якими силами та засобами і в яких напрямках, треба дійсно залишити у своєрідній тиші і віддати це на відкуп нашим військовим. Тільки вони мають право про це говорити і реалізовувати”, – каже експерт.
Він вважає, що Україна зараз колосально наростила свій воєнний потенціал.“Тільки один безпрецедентний бронепакет від часів Другої світової війни у частині кількість, якість та час надання. За всю Другу світову війну Радянський Союз отримав майже 12 тисяч бронетехніки від союзників. Ми розуміємо, наскільки це велика цифра. А це є стратегічною ознакою того, що Україна має потенціал для звільнення усіх своїх територій”, – зазначачає експерт.
Експерт додає, що на тлі цього російські окупанти за кілька тижнів змогли побудувати в окупованому Криму цілу мережу окопів і загороджень. Зокрема, про це свідчать супутникові фотографії.
“Уздовж узбережжя Чорного моря росіяни встановили протитанкові обробки та артилерійські установки, вирили рови. Як можна оцінити те угруповання ворожих військ в Криму, яке зараз там знаходиться і як ворог там готується до українського наступу”, – додає він.
Попри це, Черник зауважує, що не варто недооцінювати ворога.
“Звичайно, ворога не треба недооцінювати. Він вчиться. Те, що Крим — велика мілітарні база, давно не таємниця. Бойовий потенціал тамтешніх військ нарощується з 2014 року. В частині копань ровів уздовж Чорного моря немає нічого іншого, крім класичного пропагандистського наративу, покликаного підняти виключно їхній мотиваційний дух — вони близько і треба робити все можливе, щоб Крим не здати”, – резюмує експерт.