Останнім часом російський лідер Володимир Путін у своїх публічних виступах почав закликати Київ до переговорів щодо миру. Пов’язано це зі зниженням підтримки так званої СВО серед росіян.
Таку думку висловив у своєму блозі відомий російський політтехнолог Станіслав Бєлковський, який має зв’язки у вищому керівництві РФ.
Реальні настрої росіян щодо війни оцінити складно, оскільки соціологи у Росії повністю знищені, а антивоєнна позиція прирівняна до кримінального діянню. Проте надходять сигнали, які свідчать, що підтримка » СВО » падає.
Згідно з останнім опитуванням Russian Field, найбільше громадян РФ у «спецоперації» турбують людські втрати: цей пункт відзначили 62% опитаних. У трійці лідерів «негативних наслідків» також повернення з фронтів у РФ психологічно зламаних солдатів та зростання бідності.
Коментуючи ці результати опитування, Бєлковський дійшов висновку, що Кремль намагатиметься заморозити війну перед президентськими виборами 2024 року, щоб не затьмарювати переобрання диктатора РФ.
«Ось чому Кремль зацікавлений у припиненні вогню вже-і-ще» до президентських виборів-2024. Хто б що не казав, — написав політтехнолог.
Про зниження підтримки війни серед росіян говорить і колишній спічрайтер диктатора РФ Аббас Галлямов. За його оцінкою, на сьогодні лише третина росіян підтримують Путіна, тобто курс на продовження війни. Це небезпечна ситуація глави РФ, його легітимність ослаблена.
Крім того, навесні 2022 року російська сторона обіцяла закінчити повномасштабну війну в Україні у тому разі, якщо Київ погодиться відмовитися від вступу в НАТО.
Зокрема, лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія повідомив, що росіяни «дійсно до останнього сподівалися, що вони дотиснуть нас до підписання такої угоди».
«Щоб ми взяли нейтралітет — це була найбільша для них справа, вони готові були закінчити війну, якщо ми візьмемо, як Фінляндія колись там, нейтралітет і дамо зобов’язання, що ми не будемо вступати до НАТО… Фактично ключовий пункт був цей. Все інше там — косметичні, політичні приправки, типу денацифікація…», — сказав політик.
Нардеп також пояснив, чому українська сторона не погодилася на угоду.
«Ну, по-перше, для того, щоб на цей пункт погодитися, треба змінювати Конституцію, — наш шлях до НАТО записаний в Конституції. По-друге, немає довіри і не було… до росіян, що вони це зроблять — це можна лише зробити, якщо є гарантії безпеки. Ну ми ж не могли щось підписати, відійти, всі б там видихнули, а потім вони б зайшли більш підготовлені, бо вони прийшли насправді непідготовлені…», — додав Арахамія.
Наголосимо на тому, що недавно президент РФ Володимир Путін під час виступу на саміті «Великої двадцятки» стверджував, що російська влада «ніколи не відмовлялася від мирних переговорів з Україною». Крім того, він цинічно назвав події в нашій державі «трагедією».
«До речі, Росія ніколи не відмовлялася від мирних переговорів з Україною. Це не Росія, а Україна публічно оголосила про те, що вона виходить із переговорного процесу. Ба більше, було підписано указ глави держави, який забороняє вести з Росією такі переговори», — заявив Путін, виступаючи з відеозв’язку.
Проте, влада України вважає, що Росії мирні перемовини потрібні лише для того, щоб підготуватися до нової агресії. Президент Володимир Зеленський говорив, що сучасна РФ «не вірить ні у що, окрім грошей і сили».
Про це український лідер проінформував на спільній прес-конференції з президентом Латвії Едгарсом Рінкевічсом у Києві.
Звернемо увагу на те, як Зеленський наголосив, що Україна вдячна Латвії за незмінну підтримку санкцій проти Росії. «Важливо, щоби на рівні кожної конкретної країни і на рівні всієї Європи велась необхідна робота для блокування російських схем обходу санкцій», — зазначив Зеленський.
Також президент додав, що важлива робота розпочалася в Європі та інших юрисдикціях щодо справедливого використання заморожених російських активів.
«Ми вдячні усім нашим партнерам, які шукають конкретні юридичні рішення для того, щоб активи агресора були направлені тим, хто постраждав від агресії», — відзначив президент.
Крім того, як підкреслив Зеленський: «Сучасна Росія не вірить ні у що, окрім грошей і сили. Тож агресор повинен відчувати нашу силу на полі бою. Силу політичної єдності Європи. Силу санкційних пакетів, а також агресор повинен найбільше заплатити за свою агресію. Заплатити активами тих осіб, які так чи інакше пов’язані з державою-терористом. Ці кошти повинні працювати заради відновлення України після бойових дій».