Керівник Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова розповіла про зустріч на найвищому рівні для обговорення заходів задля збереження санкцій ЄС щодо колишніх українських високопосадовців та їхнього оточення, яка відбувається вже вдруге за цей рік.
На своїй офіційній Фейсбук-сторінці Ірина написала, що на зустрічі були прусутні Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною, Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, керівництвом МВС, Нацполіції, Державного бюро рослідувань, НАБУ та САП.
“Результат координації наших дій на попередній міжвідомчій нараді – прогрес у розслідуванні проваджень, що стосуються підсанкційних осіб”, – зазначила Ірина.
Упродовж 2021 року одному із фігурантів змінено підозру, задоволено 3 клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (заочно), скеровано 9 запитів у межах міжнародного співробітництва, а також накладено арешт на 4 банківських рахунки колишнього топ-посадовця. Крім того, судами задоволено 5 клопотань про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування і ще одне таке клопотання перебуває на розгляді.
“Ми в постійній комунікації із Європейською службою зовнішньої діяльності, з метою збереження застосованих ними санкцій. Цьогоріч на її адресу 4 рази надіслано інформацію щодо стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо осіб, до яких застосовано санкції ЄС. Загалом це понад 1300 аркушів документів”, – йдеться в повідомленні.
Нагадується, що у 2014 році Європейським Союзом було застосовано санкції щодо 22 осіб. Після щорічних переглядів залишаються чинними санкції щодо 7 осіб.
“Наразі щодо них українськими правоохоронними органами здійснюється досудове розслідування у 20 кримінальних провадженнях, 8 з яких розслідуються ДБР, 7 – НАБУ, 3 – Нацполіцією, 2 – СБУ. Багато із них зупинені через розшук підозрюваних, у інших збір доказів триває, є справи на фінальній стадії слідства, а також на стадії ознайомлення сторін із матеріалами розслідування, від швидкості якого залежить час передачі їх до суду. Надважливі для збереження санкцій саме вироки”, – написала Ірина.
Крім того, ОГПУ зосередив увагу на розшуку майна, коштів та інших активів, які можуть бути предметом конфіскації або спеціальної конфіскації.
“Слід зазначити, що у кримінальних провадженнях щодо екс-високопосадовців, у тому числі і тих, санкції відносно яких Європейським Союзом скасовано, накладено арешт на значну кількість активів в Україні, Швейцарській Конфедерації, Князівстві Ліхтенштейн та Латвійській Республіці. Зокрема на понад 119 млн дол. США, більше 74 млн швейцарських франків та 172 млн грн грошових коштів, корпоративні права на 776 млн грн, 36 об’єктів нерухомості, історико-культурні цінності тощо”, – написано в повідомленні.