Журналісти Bihus.Info показали другу частину розслідування про так звані “плівки Медведчука”. Там мовиться про повернення контролю над частиною нафтопродуктопроводу “Самара”.
Розслідувачі наводять начебто записи розмов Віктора Медведчука (один із лідерів “Опозиційної платформи – За життя”) з топовими посадовцями з Росії. Серед інших там, наприклад, фігурує Микола Токарєв – керівник “Транснафти”.
Тіньові домовленості Медведчука про обмін “труби” на завод в Криму: що відомо про версію
З Токарєвим Медведчук, якщо вірити записам, обговорював питання втрати контролю (через націоналізацію) над “трубою” – частиною нафтопродуктопроводу “Самара”.
Медведчук начебто запевняв Токарєва, що “труба” обов’язково повернеться до “Транснафти” (ця структура й була її попереднім власником).
Медведчук (чи особа зі схожим голосом) при цьому неодноразово говорив, що узгоджує дії із “головним”. Журналісти припускають, що мовиться про тодішнього (записи датовані 2015 – 2016 роками) президента України – Петра Порошенка.
І дійсно, невдовзі після цих розмов суд повернув нафтопровід колишнім власникам. Саме тоді від “Транснафти” частина “труби” перейшла у власність компанії, пов’язаної із Медведчуком і зареєстрованої у Швейцарії.
А можливим це начебто стало тому, що частину нафтопродуктопроводу обміняли на “націоналізований” окупантами в Криму Севастопольський морський завод.
За чутками ж, тим підприємством володіли структури Порошенка. Разом із тим оточення п’ятого президента отримало, як мовиться у розслідуванні, “частку в маржі від поставок дизелю з Росії по трубопроводу”.
Іншими словами, частину нафтопроводу “Самара”, яку рішенням українських судів націоналізували у 2010-х роках, повернули (чи хотіли повернути) під контроль росіян, які нею ж раніше й володіли – в обмін на те, щоб повернути колишнім власникам контроль над націоналізованим росіянами в окупованому Криму Севастопольським морським заводом (а колишнім власником, мовляв, були структури Порошенка).
В свою чергу, у пресслужбі “Європейської Солідарності” заявили, що їх лідер “категорично відкидає оприлюднені в програмі Бігуса фейки та інсинуації”.
Бігус, однак, нагадаємо, у програмі вказав, що “не знає, чи такий обмін дійсно відбувся”. Але відомо, мовляв, що його предметно обговорювали.
Відомо також і те, що у підсумку завод, про який мовилося, залишися у власності Росії.
А нафтопровід нинішня влада має намір повернути у власність української держави.
Також, раніше стало відомо, що Частина нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок”, яку раніше рішенням РНБО повернули Україні, виявилася пошкодженою. Президент України назвав це диверсією.
Зеленський зазначив, що у процесі передачі виявилося, що протягом 2017 – 2019 років знищили майже 400 кілометрів нафтопроводу.
Це диверсія, наслідком якої будуть кримінальні справи та кримінальна відповідальність. Причетним до цього скажу коротко: ваше дєло – труба,
– заявив глава держави.
Підкреслимо, 19 лютого РНБО запровадила санкції проти народного депутата Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Разом з тим РНБО вирішила повернути в державну власність так звану трубу Медведчука.
Глава МВС України Арсен Аваков заявив, що президент України Володимир Зеленський, ознайомившись із матеріалами справи про відчуження української ділянки нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок”, який пов’язують із політиком Віктором Медведчуком, не вагався, що цей актив потрібно повернути під контроль держави. Глава держави сказав: “Та це ж кошмар!”.
Про це повідомляє видання “ГОРДОН”. Аваков зазначив, що рішення про накладення санкцій на народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука та підконтрольні йому компанії розробляли з осені 2020 року.
“Доказів багато. Щоб ми з вами вели дискусію і жували ці смачні факти, багато чого є: картинки, різним кольором намальовані, схеми – звідки, куди, навіщо. Але це розмова журналістська. Докази з’являються в суді. Засідання РНБО – це аргументи… Аргументи – це не докази. Доказами вони стануть в суді колись. Це аргументи, на які можемо подивитися. Я собі кажу: “Мене переконало”… Ну ось, наприклад, документи без грифа… Що я вам буду зачитувати? Мільйони доларів компаній, які розмитнювали “дизельку”? А потім схеми, як ця “дизелька” простежувалася і рухалася далі? Такі документи є. Але кожен повинен ухвалити рішення, чи базуються ці санкції на чомусь або просто Медведчук комусь не подобається”, – сказав Аваков.