Блокада південних портів в Україні, яку тримають російські окупанти, може бути ослаблена через відхід військових кораблів РФ від українських берегів.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) у зведенні.

“ВМС України заявили, що відтіснили російський Чорноморський флот більш ніж на 100 км. від узбережжя України, що, ймовірно, послабить тиск російської блокади на південні порти України”, – зазначають аналітики.

Крім того, в Інституті послалися на повідомлення ВМС ЗСУ та британської розвідки про те, що російські ВМС змушені змінити свою тактику в Чорному морі та більше покладатися на системи берегової оборони “Бал” та “Бастіон” в окупованих Херсоні та Криму, а також посилювати свої кошти ППО на Зміїному.

Також в ISW врахували повідомлення Міноборони України про те, що російські війська перекинули до Криму додаткові дивізіони ППО С-300.

“Спільно ці повідомлення свідчать про те, що український військово-морський тиск і протикорабельні ракети, ймовірно, у тому числі надані Великобританією та іншими державами, змусили російське угруповання у північно-західній частині Чорного моря більше покладатися на берегову та протиповітряну оборону, оскільки вони були відтіснені від українського узбережжя”, – заявили аналітики.

“Україна, ймовірно, намагатиметься використати ці успіхи, щоб пом’якшити економічний тиск російської блокади на українські порти та шукати додаткову економічну підтримку на Заході, включаючи, можливо, відкриття нових маршрутів для міжнародної допомоги Україні”, – прогнозують експерти ISW.

Інші ключові висновки експертів ISW:

  1. Російські війська, ймовірно, зберігають контроль над здебільшого Сєверодонецька на 6 червня, хоча точна ситуація у місті залишається неясною. Контроль над місцевістю, ймовірно, часто змінюється.
  2. Загарбники в районі Ізюма не зробили жодного підтвердженого просування, тоді як сили, що просувалися на захід від Лиману, досягли незначних досягнень.
  3. Окупанти продовжували невдалі спроби розірвати українські лінії комунікації на північний схід від Бахмута.
  4. Обмежені та локальні українські контратаки змусили російські війська зосередитись на утриманні оборонних рубежів на північ від Харкова.
  5. Російська окупаційна влада посилює зусилля щодо видачі російських паспортів громадянам України та посилення контролю над окупованими територіями.