ЗСУ захопили  Куп’янськ. Повернення цього міста під контроль України є дуже важливим для нас.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов. Він наголосив, що, звільнивши Куп’янськ, ЗСУ повністю перерізали логістику ізюмського угруповання російських військ. Адже там проходить залізниця та є перехрестя автомобільних шляхів.

«Опанування цим містом фактично повністю перерізає логістику ізюмського угруповання російських військ», – сказав військовий експерт.

Тобто, пояснив він, у такому випадку можна буде казати, що ізюмське угруповання окупантів перебуватиме в оперативному оточенні нашими військами.

Жданов пояснив, що військовий термін “оперативне оточення” означає, що наші війська фактично повністю перекриють Слобожанський оперативний напрямок.

«Тому ми говоримо не просто про оточення», – наголосив він.

За словами військового експерта, Балаклія була в оточенні, а точніше – у напівоточенні. Коли ЗСУ її обійшли, то загарбники, які не встигли відступити з неї, здавалися в полон після зачистки нашими військами. Це є тактикою.

«Коли ж ми перекриваємо повністю оперативний напрямок і логістичні шляхи, то це вже оперативне мистецтво», – заявив Жданов.

Тобто, резюмував військовий експерт, масштаб набагато більший.

Жданов зауважив, що там, де річка Оскіл є найширшою, її форсування навіть за допомогою понтонних засобів буде дуже складним. Вона фактично є перешкодою. У росіян залишається лише мале вікно в напрямку від Ізюма на Лиман.

«Але ми можемо здійснювати вогневий контроль цієї ділянки місцевості за рахунок наших далекобійних систем – як артилерії ствольної, так і реактивної», – сказав військовий експерт.

Він зазначив, що російське угруповання там зараз може налічувати до 10 тисяч військовослужбовців. Тобто близько 12 – 15 батальйонно-тактичних груп перебувають на лінії фронту навколо Ізюма.

Жданов додав, що Оскіл можливо форсувати на відрізку, який ближче до Ізюма. Але все залежатиме від нашої розвідки та можливостей артилерії.

Варто зазначити, що сили оборони України ведуть успішні контрнаступи на Харківському напрямку. Завдяки впевненим і злагодженим діям ЗСУ за підтримки місцевого населення наші війська просунулися практично на 50 км за три дні. 

“День контрнаступу ЗСУ на Харківському напрямку можна вважати початком переломного моменту і переходом війни в третю стадію – стадію контрнаступальних дій ЗСУ. Це буде не так швидко, як нам хочеться, поступово. Але сам факт: ми вже почали вирішувати питання щодо розгрому російських військ і звільнення нашої території. До цього у нас був етап позиційної війни: все літо ми провели на цій стадії, навіть трохи відступали”, – зазначив він.

Жданов зазначив, що на сьогодні темп наступу ЗСУ набагато перевищує темпи наступу, які показувала РФ, особливо на другому етапі війни, саме позиційної війни – протягом літа.

“Нагадаю, що за 35 діб на Бахмутському напрямку російські війська просунулися на 10 км (це було в липні, за оцінками Американського інституту вивчення війни). Ми за три дні пройшли 50 км. Плацдарм розширюється. Ми практично дійшли – є фото, але немає офіційного підтвердження з боку Генштабу – до міста Куп’янськ і наші війська знаходяться на об’їзній дорозі. На сьогодні ISW висловив думку, що ЗСУ можуть до кінця тижня або в найближчі 72 години можуть звільнити Куп’янськ. Зараз місто знаходиться під повним вогневим контролем українських військ”, – говорить експерт.

За його словами, це може свідчити про те, що угруповання російських військ в районі Ізюма – воно оцінюється приблизно в 10 тисяч військовослужбовців – можна вважати в оперативному оточенні ЗСУ.

“Але російське командування підтягує резерви. Зараз є інформація, що з усіх боків, все що можна підтягнути, стягується на Слобожанський напрямок в районі Куп’янська, щоб зупинити або хоча б якось вирівняти ситуацію з просування ЗСУ”, – попереджає Жданов.