Звільнення Криму та Донбасу наразі – дещо віддалена перспектива

Про це повідомив військовий оглядач Денис Попович в ефірі одного з телеканалів

Тож він оцінив шанси Збройних сил України найближчим часом звільнити від російських окупантів Донбас та Крим.

“Я б зараз не поспішав би говорити про деокупацію Донецької та Луганської областей. На мій погляд, ця перспектива дещо віддалена”, – зазначив він.

До того ж, такої ж думки він дотримується і щодо деокупації Криму.

“Що стосується деокупації Криму, то поки, на мій погляд, про це говорити досить рано з однієї лише причини: частина Херсонської області перебуває під контролем Російської Федерації, як і частина Запорізької області. Особливо місто Мелітополь. Воно є дуже важливим вузлом і дуже важливим пунктом для подальшої деокупації і Приазов’я, і Криму”, – вважає експерт.

При цьому Попович висловився й про озброєння, якого сьогодні потребує ЗСУ. За його словами, чим більше Україна отримає високоточних ракетних систем залпового вогню HIMARS від США і снарядів до них, тим, звичайно ж, краще.

Втім, зазначимо, що військовий експерт, полковник Збройних Сил України в запасі і військовий льотчик-інструктор Роман Світан вважає, що надалі на тимчасово окупований Крим обрушиться багато “бавовни”. ЗСУ не припинять бити по півострову і позиціях рашистів. Особливу увагу можуть приділити незаконному Керченському мосту.

Він висловився і щодо того, чи легко розбити Кримський міст за допомогою ATACMS. На думку Світана, прольоти Антонівського і Керченського мосту приблизно однакові по завантаженості і закладці. По Антоновському б’є або артилерія, або HIMARS. А у ATACMS бойова частина куди більше, вона куди сильніше за вибуховою потужністю, зазначив Світан. І “прихід” такої ракети буде явно помітний. Вистачить 10 ракет, щоб знести проліт і знищити з’їзд, підсумував експерт.