Коли мова йде про наступ слабшої країни на сильнішу, логічніше буде міркувати про стратегічну мету. Зокрема розкрились деталі, чи зможуть ЗСУ вийти до Азовського узбережжя і Криму до кінця цього року.
Про це розповів азербайджанський військовий аналітик, провідний аналітик Центру STEM Агіль Рустамзаде.
«Я думаю, що українцям, в тому числі і військово-політичному керівництву, не варто розглядати військовий конфлікт з точки зору класичної війни, яка передбачає аналіз, наприклад, наступальних операцій», — зазначив військовий аналітик.
Рустамзаде зазначив, що у ситуації, коли мова йде про наступ слабшої країни на сильнішу, логічніше буде міркувати про іншу стратегічну мету, додав він.
«В умовах ешелонованої лінії оборони противника стратегічною метою України має стати його виснаження. Існує багато способів ведення війни, і це не обов’язково наступ. Силам оборони України в цілому потрібно зосередитися на нарощуванні своїх можливостей, спрямованих на виснаження Росії. Виснаження безпосередньо не пов’язане з наступальними діями», — пояснив аналітик.
Додамо, що Українцям варто готуватися до затяжної війни, якщо ЗСУ не зможуть вийти до Азовського моря. У такому випадку це буде війна на виснаження.
Так вважає ізраїльський військовий експерт Давид Гендельман.
Він акцентує на тому, що саме вихід до моря міг би зламати тенденцію перетворення війни на виснаження.
«У разі розрізу суходільного коридору це змінювало все стратегічне положення на фронті. Цим південний напрямок відрізняється від інших, тому що весь фронт має форму підкови і єдине місце, де цю підкову можна розламати на дві частини – це південь. Якщо це не виходить — війна триває, як досі», — каже Гендельман.
Водночас він розуміє, що Росії прийнятна війна на виснаження, але Україні такий сценарій не є вигідним. З іншого боку, експерт переконаний, що росіяни теж не планували тривалу війну.
До того ж, раніше військовий оглядач Роман Світан пояснив, чому Збройним силам України не вдалося вийти до Азовського моря влітку, та спрогнозував, коли це може статися.
Світан висловив думку, що якби минулого року Сили оборони України почали рухатись не на Куп’янськ, а на Мелітополь, завдання виходу до Азовського моря було б вже виконано, як прогнозували багато експертів.
Він нагадав, що кілька тижнів тому стало відомо, що, хоча Україні обіцяли мільйон боєприпасів, вона отримала лише 300 тисяч.
«Тому був би мільйон боєприпасів, ми б уже були на Азовському узбережжі. Зараз його немає», — сказав військовий оглядач.
Військовий оглядач також констатував, що основний напрямок руху ЗСУ вже визначено.
«Основну, суцільну лінію фронту ми її вже подолали. Зараз у районі Новопрокопівки, Роботиного розширюється плацдарм повільно, але, менше з тим, впевнено йде позитивна динаміка щодо розширення плацдарму. І подальший рух — стратегічний напрямок уже один залишився. Далі будемо туди заводити війська», — сказав Світан.
Він звернув увагу на те, що рухатися в цьому напрямку можна восени, взимку та навесні незалежно від погоди.
«Протягом усього періоду осінньо-зимового, без великих проблем. І що ближче ми будемо пересуватися до Азовського узбережжя, то легше буде йти, бо ґрунт ближче до моря швидше воду вбирає і скидає. Тому наша гусенична техніка досить-таки непогано по мокрому піску буде йти», — пояснив військовий оглядач.
Світан також спрогнозував, що, якщо Україна отримає все обіцяне обладнання, українські військові зможуть вийти до узбережжя Азовського моря до Нового року.