Отже, що там із гібридно-мігрантською агресією Росії та Білорусі проти ЄС? Ой, її ще так навіть не назвали? Зрозуміло. Яке саме слово безпосередньо бентежить? А більшість слів не можна вживати? Можна лише мігранти та Білорусь.

Так це організований та керований конфлікт, а не бабайка. Якщо сховаєшся під ковдру, чудовисько не зникне. Чудовисько з бункера чи з Кремля продовжує кошмарити всіх у міру своїх сил та можливостей, пише політичний оглядач Кирило Сазонов. Далі в оригіналі:

Що робить Євросоюз у відповідь на нові виклики? Та практично нічого. Про глибоке занепокоєння Брюсселя та Берліна з Парижем навіть писати нудно. НАТО, до речі, теж намагається вплинути на вмовляння. І Байден, на якого даремно так розраховували різного роду оптимісти в усіх країнах, поки що нічого не робить. З іншого боку – США не мають спільного кордону з Білоруссю. За словами прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, у рамках пакету нових санкцій проти режиму Лукашенка ЄС не виключає повне закриття кордону з Білоруссю.

І що далі? Ці мігранти не ломляться із паспортами на пункти пропуску. І не стоять у черзі до консульств. Вони з самого початку йдуть із підручними предметами через закриті ділянки кордону та формальні рішення їх взагалі ніяк не хвилюють. А коли їх озброять, а їх озброять, ситуація стане набагато гарячішою. Недаремно Лукашенко вже заявив, що з Донбасу йде зброя для мігрантів на білорусько-польському кордоні. Вона може йти прямо з російських складів, але для кремлівської пропаганди важлива ця деталь. Наразі йдуть штурми, у поліцію летять каміння. Завтра полетять кулі. І обидві сторони будуть робити вигляд, що це зовсім не операція спецслужб і не збройне вторгнення на територію члена НАТО.

Просто міграційна криза. І хтось у «Воєнторзі» купив пістолет. Ми просто це вже бачили. Тільки замість мігрантів у нас були «шахтарі та трактористи». І ми знаємо, чим це закінчується. Ці хлопці розуміють лише силу. Тільки збройна відсіч. І вдавати, що коректна поліція без різких рухів може зупинити «стихійні спалахи» серед «мігрантів, шахтарів та трактористів» — верх наївності.

Тільки армія, лише захист кордонів зі зброєю в руках без жодних сумнівів. За розуміння цього принципу Україна заплатила дуже дорого. Тож якщо високі представники ЄС зараз лізуть за гаманцем – це помилка. Лізти треба в кобуру. Тому що не можна в темному провулку віддати грабіжнику частину гаманця.

Дорогі партнери, давайте називати речі своїми іменами. Ви погодилися заплющувати очі на російську агресію в Україні (а до того в Грузії) за двох умов. РФ щедро платитиме і зображуватиме «гібридну агресію», щоб прикрити військову. І ви були впевнені, що Грузією та Україною все обмежиться.

Ми ж промовляли це з багатьма з вас ще 2014 року у цинічних особистих розмовах. А Польща вже тоді розуміла масштаби та перспективи. На відміну від Німеччини, Франції чи Італії. Немає офіційної війни РФ проти України, як ви й просили «партнера Володимира». Гібридна агресія, ага. Так і вторгнення в ЄС немає – виключно «криза з мігрантами». Хоч пнем по сові, хоч совою об пень – для пташки результат один.

Думаю, що саме розібравшись у цьому цинізмі, Зеленський і веде ключові переговори щодо протидії агресії Кремля зі США та Великобританією. Тому що від прихильників «Північного потоку-2» нічого, крім глибокого занепокоєння, ми не доб’ємося. Занадто багато часу витрачено на ці порожні турботи. Купівля турецьких дронів та їх використання у бою. Інформація про готовність Великобританії швидко перекинути від 400 до 600 елітних десантників та бійців SAS до України – це результат. Це правильна тактика. А регулярні зустрічі Меркель із Путіним та вмовляння – ні про що.

Ось тільки обставини змінилися і апетити Кремля вже не задовольняє Україна (Грузія та Молдова). Орда штурмує межі Євросоюзу. Відсидітися не вдалося. І, звичайно, можна багато зробити просто завтра. Замість умовлянь і точкових санкцій щодо окремих чиновників та фірм – ізоляція Росії. Політична та економічна. Нафтове ембарго – чудовий антибіотик для нашого пацієнта. І газовий вентиль також можна прикрутити.