На лівому березі Дніпра в Херсонській області російські війська ведуть спроби ліквідації плацдарму Сил оборони України.

За останніми даними, противник перекидає додаткові підрозділи на Херсонський напрямок. Про це повідомив військовий оглядач Денис Попович у ефірі телеканалу сьогодні, 31 січня.

 “Перед ними стоїть завдання ліквідувати цей плацдарм на лівобережжі Дніпра. Його наявність вкрай негативно може позначитися на передвиборчій кампанії Володимира Путіна, який хотів би перемоги. І Авдіївка Донецької області може стати тією перемогою, яку зможуть покласти на вівтар передвиборчого успіху Путіна ціною десятків тисяч життів російських солдатів. А лівобережжя — це як більмо на оці для окупантів. І цілком можливо, що вони збільшать зусилля, намагатимуться координувати свої дії, щоб ліквідувати плацдарм”, — зазначив Попович.

Він нагадав, що російські загарбники зазнають величезних втрат на лівому березі Дніпра. Це, насамперед, зумовлено їхніми постійними спробами там наступати.

 “Ці спроби присікаються українською артилерією з правого берега Дніпра. А правий берег Дніпра вищий, це перевага. Друге — західна артилерія, яка діє з правого берега, сама по собі має перевагу в дальності. І все це накладається на роботу українських дронів, які мало того, що працюють безпосередньо по російських військах, це скидання і робота дронів-камікадзе, то вони ще наводять артилерію, даючи змогу знищувати скупчення російських військ на підходах. І, безумовно, це героїзм самих хлопців, які утримують плацдарм на лівобережжі”, — акцентував оглядач.

Попович вважає, що на цьому відрізку фронту наразі немає підстав для просування.

 “Думаю, що і далі триватимуть бої, щоби зберегти плацдарм. Оскільки ворог і надалі намагатиметься його знищити”, — зазначив гість ефіру.

Раніша була відома інформація про те, що ЗСУ змогли розширити плацдарм на лівому березі Дніпра – таку думку заявила речниця пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк на брифінгу.

«Але треба усвідомлювати, що лінія фронту дуже гнучка і під тиском ворожих підрозділів. Ми знаємо, що їх набагато більше на лівому березі, вони набагато краще укріплені і мають відповідне тилове підґрунтя, яке може їх забезпечувати – на відміну від наших, у яких за спинами Дніпро», – зазначила Гуменюк.

Повідомлення про початок перетинання Дніпра українськими морпіхами в районі села Кринка стали відомі наприкінці жовтня 2023 року. Протягом приблизно місяця командування України підтвердило наявність невеликого плацдарму на березі Херсона.

З того часу російська армія намагається вигнати Збройні сили України з лівого берега, проводячи атаки на плацдарм з використанням керованих авіабомб та піхоти, але до цього часу безуспішно.

У числі цілей, які призначили для українського десанту на лівому березі Дніпра, військові аналітики вказували на перерізання великої траси Е-58, зумовлене чим ускладнення логістики ворогів на цьому фронті. Також розглядалося відступання позицій російських військ на 20-30 кілометрів з метою можливості повноцінного форсування річки бронетехнікою для подальшого наступу.

За словами гауляйтера тимчасово окупованої лівобережної частини Херсонщини Володимира Сальдо, у селищі Кринки проти сил оборони ЗСУ діє 70-а мотострілкова дивізія Збройних Сил Російської Федерації.

«Наразі це справжнє пекло — населеного пункту вже немає, лише залишки старих укриттів та ройове рухання безпілотників у небі», — повідомив він.

Водночас Британська розвідка стверджує, що російське угрупування «Дніпро» зазнало невдач у всіх своїх спробах витіснення українських захисників, навіть за наявності майже впевненої переваги в силі у цьому районі.

«Ймовірно, погана підготовка і координація російських військ у цьому районі обмежують їхні наступальні можливості», – вказано в повідомленні.