Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний часто спілкується з командуванням НАТО. Вони можуть обговорювати комплектувальні для ракет, а також створення військово-морського флоту.
Таку думку висловив в ефірі одного українського телеканалу військовий аналітик Олексій Гетьман.
“Я думаю, що йшлося, звісно, і про ракети, які нам необхідні. Можливо, йшлося про спільне виробництво ракет. Як каже секретар РНБО Олексій Данілов, у нас уже є нові ракети, доволі далекобійні. Тому, може бути, розмова про те, щоб нам надавали якісь комплектувальні, аби ми тут на місці могли доробляти наші ракети”, — зазначив експерт.
Він продовжив: “Ми пообіцяли нашим партнерам, що не будемо запускати їхні ракети по території РФ, а якісь вузли, елементи, комплектувальні нам ніхто не забороняв, і ми можемо про це домовлятися. По-іншому складно пояснити, як ми могли за півтора року зробити нову ракету — давайте чесно, практично ніяк. Найімовірніше, був удосконалений наш “Нептун” чи С-200 за допомогою наших партнерів”.
Тобто, експерт каже, що це наша ракета, але якимось чином модифікована: “Удосконалити за півтора року можна, але нову створити з нуля практично неможливо. Ймовірно, розмови були про це”.
Аналітик зазначив, що не варто забувати про те, що ми — морська країна: “У нас має бути, зокрема, військово-морський флот, і у нас уже створена бригада надводних дронів. Тобто їх не просто багато, а настільки багато, що треба було зробити окремий підрозділ. Можливо, йшлося про військово-морський флот України, про легкі катери, які б нам знадобилися”.
Як стверджує експерт, те, про що Україна говорила з партнерами, вже нам надходить: “Звичайно, ми хотіли б, щоб це відбувалося швидше, хотіли б допомогу в більшій кількості. Ми розуміємо, що 300 танків теж не безсмертні, вони будуть знищуватися на полі бою, тому має бути якась система оновлення цих танків. Нам постійно потрібно, щоб їх було в строю 300”.
Але в будь-якому разі, українці вдячні всім партнерам за допомогу і підтримку. До перемоги разом!