Загибель Путіна у Сувалкському коридорі
Що буде, якщо війська РФ атакують у цьому напрямі?
Політолог і публіцист Андрій Піонтковський в інтерв’ю журналістці Олені Трибушній розповів, що якщо російський диктатор Володимир Путін наважиться пробити Сувалкський коридор з Білорусі до Калінінграда, НАТО зачистить російських військових за годину.
За його словами, військові можливості Росії «вже ніхто не переоцінює».
«Ми бачили цю армію – це серйозний противник, так, він може вбити велику кількість українських мирних жителів, але зіткнення з НАТО, прорив Сувалкського коридору – це на кілька годин бойових дій силам НАТО зачистити все. І це Москва чудово розуміє», – сказав Піонтковський.
Політолог додав, що обговорює цю тему з багатьма експертами «і вони у мене з мови знімали, що було б чудово, якби Путін таки наважився піти пробивати Сувалкський коридор».
«Нам не треба було б очікувати постачання ста HIMARS, взяття Херсона в серпні — все вирішено було б у кілька останніх днів червня», — описав він наслідки такого кроку російської влади.
Перед самітом НАТО про можливість того, що Путін намагатиметься захопити Сувалкський коридор, заявляв президент Литви Гітанас Науседа.
Сувалкський коридор — геополітичний термін, що є у термінології НАТО, означає територію навколо Сувалок, що з’єднує балтійські країни з Польщею та іншими країнами НАТО. Він разом із тим відокремлює від західних країн прикордонну Калінінградську область РФ та Білорусь.
Наразі Відносини між Литвою та росією залишаються напруженими через заборону Литвою транзиту низки російських товарів до Калінінграда. кремль продовжує погрожувати та досить красномовно висловлюватися в бік Литви.
Про те, чого чекати від росії та як загострення відносин між москвою та Вільнюсом вплине на Україну – ексклюзивно сайту 24 каналу розповів експерт, голова ГО “Асоціація Політичних Наук” Дмитро Сінченко.
У москви банально не вистачає ресурсів
Політологи впевнені, що росія дуже б хотіла серйозно відповісти Литві, але поки що не має для цього ресурсів та сил.
Якщо ви бачите у наших новинах прізвища та імена з малої букви – це не помилка, а позиція редакції щодо дій держав-терористів й окремих людей, які підтримали повномасштабне вторгнення в Україну.
Дмитро Сінченко зазначив, що кроки, на які наразі здатна росія у протистоянні з іншими державами, були продемонстровані на прикладі Фінляндії – коли у кремлі зрозуміли, що нічого не можуть протиставити, щоб запобігти фінам та шведам приєднатися до НАТО, вони заявили, що не мають нічого проти.
Так, вони спробували залучити проти Фінляндії якісь економічні важелі, вони спробували погрожувати, але це не принесло жодних результатів. Тому вони просто відклали розв’язання проблеми Фінляндії на потім – після того, як розберуться з Україною.
Того ж, на моє глибоке переконання, варто наразі чекати й у цьому випадку. Не тому, що росія не бажає сваритися з НАТО, і не тому, що росія не хоче захопити й знищити Литву, а тому, що зараз у москви банально не вистачає ресурсів випробовувати на міцність Північноатлантичний Альянс. Попри всі погрози та риторику кремля, наслідки атаки на Литву будуть значно гіршими для росії, ніж наслідки атаки на ту ж таки Фінляндію, яка поки що не є офіційним членом НАТО,
– додав Сінченко.
Він пояснив, що росія наразі майже не має важелів впливу на Литву. Ця невелика балтійська країна зуміла забезпечити свою економічну й енергетичну безпеку. Тому від росії слід чекати погроз, політичного тиску, дрібних провокацій, проте зрештою це закінчиться великим нічим.