Церква в цей день відзначає пам'ять священномученика Мокія. У народі його прозвали Мокрим — по-перше, за співзвучністю з ім'ям, по-друге, тому що в його свято часто бувають дощі, передає Корупція.Інфо.
Традиції на Мокія Мокрого
На Мокія, як і напередодні, коли святкувалися іменини Матінки Сирої Землі, було не прийнято братися за земляні роботи, але вже з іншої причини. Цей день вважався святом умилостивлення царя граду.
Говорили, що якщо на Мокія працювати в полі — град виб'є всі посіви. Була і ще одна прикмета: якщо під час граду викинути помело у вікно, то він відразу ж припиниться. А от якщо на Мокія Мокрого йшов дощ — наші предки старалися під ним вимокнути, щоб волосся придбали красу і силу.
Популярне: Відтепер діти вчитимуться до липня: Міністр МОН визначила тривалість навчального року
Мокія називали вказівником погоди на все літо. Якщо цей день дощовий або туманний — то й літо буде сирим. Так і говорили: «Мокро на Мокія — чекай літа ще мокріше». Якщо схід сонця багряний — то літо буде грізним, з пожежами.
Приказки та прикмети на Мокія Мокрого
– На світанку сонце багряне – до літу грозовому, червоне – влітку не уникнути пожеж.
– Якщо дощ пішов після обіду, значить, він затягнеться.
– Затяжний дощ або сирої туманний день означають, що літо буде таким же, як у цей день.
– Веселка високо в небі – до вітрам, низько – до негоди.
– Кінь трясе головою – до опадів.
– Кішка спить черевом догори – скоро буде не просто тепла, а дуже спекотна погода.
– Сходять сморчки – чекай появи білих грибів.
– Всяк, хто вийшов на поле у цей день може розгнівати Бога, і той поб'є посіви градом.
– На Мокія Мокрого дощова вода благотворно впливає на волосся, надає їм силу і блиск.
– Ті, що народилися 24 травня зазвичай не відрізняються красою і багато чого в їхньому житті буде залежати від працьовитості і доброти. Носити їм слід хризоліт. Протегує їм квітка-незабудка.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що 23 травня православні християни відзначають пам'ять Симона Кананіта (Зилота) — одного з учнів Ісуса Христа. Згідно з переказами, він проповідував у Юдеї, Єгипті та Лівії. Також є відомості про те, що апостол Симон побував і в Британії.