Глава Кремля, Володимир Путін, який сповнений маренням відновленням СРСР, може видати наказ про напад навіть на держави НАТО — під ударом будуть військові бази. Під загрозою опинилися країни Балтії та пострадянська Молдова. У такому випадку необхідно надати максимальну військову підтримку Україні, стверджує голова Мюнхенської конференції з безпеки, Крістоф Хойсген.
За повідомленням dpa, дипломат розглядає можливість нападу Росії на країни Північноатлантичного альянсу.
«Звичайно. Зрештою, Путін неодноразово говорив, що розпад Радянського Союзу був найбільшою катастрофою 20-го століття, бо внаслідок цього багато росіян опинилося за межами Росії… Путін прагнув відновити Велику Росію в межах неіснуючого Радянського Союзу, глобальну імперію, в якій він правив би як цар», — зазначив Хойсген.
Згідно з його припущеннями, цілями Путіна можуть стати Молдова або Балтійські держави.
«Але ми маємо зробити все, щоб Україна отримала зброю та військову допомогу, необхідну їй для успішного протистояння російським агресорам і вигнання їх зі своєї території», — наголосив Крістоф Гойсген.
Нагадаємо, міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен наголошує, що Росія озброюється дуже швидко, і ймовірним є варіант, коли вона може напасти на НАТО вже через три роки, пише Financial Times.
«Не можна виключати, що протягом трьох-п’яти років Росія випробує статтю 5 і солідарність НАТО на міцність. Це не була оцінка НАТО в 2023 році. Це нова інформація, яка зараз виходить на перший план», — сказав Поульсен.
Як зазначає видання, останніми тижнями європейські країни дедалі частіше попереджають, що, на їхню думку, Росія може спробувати підірвати статус НАТО в наступному десятилітті. У приватних розмовах багато хто побоюється, що перемога Дональда Трампа на президентських виборах в США в листопаді може ще більше підбадьорити Росію.
«Є підстави для справжнього занепокоєння», — сказав Поульсен. «Потенціал Росії у виробництві військової техніки надзвичайно зріс… Росія потенційно має волю до здійснення атак. Тепер вони також можуть мати можливість з точки зору військового потенціалу раніше, ніж ми очікували».
Мікаель Йоханссон, виконавчий директор шведської компанії Saab, одного з провідних європейських оборонних концернів, висловив свою стурбованість щодо величезного виробництва артилерійських снарядів Росією, яке перевищує європейські показники більш ніж в 10 разів, становлячи близько 4-5 мільйонів на рік. Він закликав західні уряди надавати оборонним компаніям більш довгострокові зобов’язання.
У той же час генеральний секретар НАТО, Йенс Столтенберг, заявив раніше цього тижня, що альянс не бачить жодної безпосередньої загрози для країн-членів.
Додамо, колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що президент Російської Федерації Володимир Путін програє в разі прямого протистояння Росії з Альянсом.
«Я не можу сказати, що існує неминучий ризик російської атаки на країну НАТО. Путін поважає статтю 5 Вашингтонського договору про створення НАТО. Він знає, як сказано у статті 5, що атака на одного союзника стане атакою на усіх, і він програє у прямому протистоянні з НАТО», – сказав Расмуссен на брифінгу.
З цієї причини, як сказав колишній генеральний секретар Альянсу, країни, які знаходяться у «сірій зоні», подають заявки на членство в НАТО. Він нагадав, що Фінляндія вже вступила до Альянсу, а Швеція це зробить незабаром.