Підрозділи Збройних сил України вийшли за периметр Бахмута, однак російські окупанти опинились під загрозою оточення в місті.
Про це розповів нардеп та член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін.
«Наскільки я розумію, підрозділи Збройних сил України, взагалі Сил оборони вийшли за периметр міста. Наскільки я можу судити, вони справді дислокуються на околицях», — сказав Рахманін.
За словами нардепа, наприкінці бахмутської операції головним завданням було убезпечити підрозділи ЗСУ від оточення, забезпечити безперебійне постачання, доки тривала оборона міста, та можливість виходу з нього.
«Для цього були організовані й успішно проведені контратаки і в районі Іванівська, і в районі Хромового. Українці відновили принаймні частковий контроль над трасами. Вони вирівняли лінію фронту. Вони неподалік від Хромового взяли під свій контроль панівні висоти, які дозволяють контролювати територію. З одного боку, українці просунулися на флангах і отримали контроль над трасами, над панівними висотами. З іншого боку, вони створили умови, які теоретично дозволяють агресорів, які перебувають безпосередньо в місті Бахмут, взяти в оперативне оточення», — пояснив він.
Рахманін зазначив, що зараз створені сприятливі умови, щоб охопити Бахмут з флангів — з півночі та півдня та взяти в оперативне оточення угруповання ЗС РФ або бойовиків ПВК Вагнера, які перебувають у місті, «якщо буде такий задум».
Варто додати, що росія зайшла в глухий кут у Бахмуті і скоро його втратить.
Про це пише The Wall Street Journal.
Як зазначає видання, поки Росія боролася за контроль над останніми кварталами Бахмута, українські сили прорвалися на територію РФ, створивши серйозні проблеми Москві. Тепер загарбникам необхідно перекинути війська з фронту до свого кордону, щоб його убезпечити.
“Наша мета полягає в тому, щоб тактично оточити Бахмут”, – сказав командир взводу 3-ї штурмової бригади України, яка веде контратаку на південь від міста.
Видання констатує, що десятимісячний штурм Бахмута призвів до тотального виснаження окупантів та позбавив їх шансів просунутися вперед. WSJ зазначає, що “Росія опинилася у глухому куті” і невдовзі втратить місто, яке здобула кривавими штурмами.
Підкреслимо і те, що станом на понеділок, 29 травня, інтенсивність наступальних дій ворога на бахмутському напрямку суттєво знизилась через заміну вагнерівців на регулярні підрозділи армії РФ і зусилля, спрямовані на стабілізацію оборони на цьому напрямку. Дії ЗСУ значно ускладнюють цей процес для ворога.
Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Telegram.
Проте, наголосила вона, інтенсивність ворожих артилерійських обстрілів не зменшилася.
За її даними, регулярна армія замінює підрозділи ПВК Вагнера, які поступово виводяться з району. Західна частина околиць Бахмута, зокрема район Літак, перебуває під контролем українських військ.
Відбувається також заміна ворожих підрозділів на півночі передмість Бахмута. Водночас на півдні від Бахмута ворожі сили здійснюють спроби посилити свої армійські підрозділи й збільшити свою присутність у цьому регіоні.
Крім того, просування на флангах станом на вчора і сьогодні вранці не здійснюється у зв’язку з виконанням інших завдань.