Законопроект №4128 про релігійні організації, який викликав хвилю протестів з боку Української православної церкви Московського патріархату, не суперечить Конституції України; його головне завдання – надання конкретного механізму для зміни підпорядкування релігійної громади, передає Корупція.Інфо
Популярне: Під Харковом стався вибух, ці фото вас точно зіб’ють з ніг
Про це розповів народний депутат України (фракція "Народний Фронт"), президент Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський. Він як автор законопроекту запевнив:
"Звичайно, немає нічого бездоганного, але в ньому немає нічого такого, що виходило б за межі Конституції України, Закону про свободу совісті та міжнародного законодавства про свободу совісті".
У цьому контексті Він нагадав про статтю 8 закону України "Про свободу совісті та про релігійні організації", в якій йдеться про право громади вільно змінити своє підпорядкування.
"Але те, що саме для цього повинно зробити релігійну громаду, у нашому законодавстві не прописано", – пояснив він.
За словами нардепа, законопроект №4128 доповнює цю статтю докладними роз'ясненнями. Зокрема, документ пропонує, що рішення про зміну юрисдикції приймається на загальних зборах громади більшістю голосів.
Підкреслюю: на загальних зборах громади, а не на місцевому референдумі, як про це говорить патріарх Кирил".
"Хто може називатися членом громади? Законопроект пропонує мінімальний поріг, а саме: людина добровільно ідентифікує себе з цією громадою, і ця людина бере участь у релігійному житті громади. Яким чином? Церковна десятина, причастя раз на рік або молитва п'ять разів на день – держава не втручається у такі питання, це не його справа. Це визначається статутом громади", – підкреслив Він.
Він також повідомив про те, що під час обговорення проекту закону на профільному комітеті з участю релігійних діячів у нього був внесений ще один "запобіжник від зловживань", а саме:
"Рішення про затвердження нової редакції статуту або змін до нього підкріплюється підписами конкретних членів конкретної релігійної громади, присутніх на загальних зборах віруючих із зазначенням їх паспортних даних. А правомочність загальних зборів віруючих визначається на підставі рішення органу управління релігійної громади, який передбачено її статутом".
Виходячи з цього, нардеп переконаний: протести проти цієї законодавчої ініціативи є нічим іншим, як "суто політичною акцією", "тому що ніяких спроб протестувати за цей законопроект в юридичному ключі не було".
Як розповів Єленський, автори протесту "перебріхують" зміст документа. Так, "позавчора мені зателефонував один митрополит, який, як з'ясувалося, взагалі не мав ніякого уявлення по цьому законопроекті. "Нас хочуть вигнати з храму, ми будемо служити на вулиці…" Протестувальники бабусі теж впевнені в цьому. Люди приходять на літургію, а їм кажуть: "Це в останній раз, завтра ваш храм заберуть". І бабусі сідають в автобус на Київ і приїжджають сюди", – пояснив він.