Імплементація плану дій BEPS повинна покінчити з зарплатою в конвертах. Однак, українця доведеться дорого за це заплатити, віддаючи державі половину своєї зарплати.
Експерти впевнені, що нововведення допоможе вирости ВВП країни і рівнем зарплат українців, але частина підприємств просто розоряється, не витримавши податкового навантаження.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
На сьогоднішній день з офіційної зарплати середнього українця вилучається три податку – 18% ПДФО, 22% ЄСВ і 1,5% військовий збір. Тобто з 10 тис. Грн. "Брудними" на руки українець отримує 5850 грн., Решта йде державі. Всього це відповідає 41,5% податкового навантаження. Саме тому більшість українців офіційно отримує лише невелику частину зарплати, а все інше в "конверті".
План дій BEPS – законопроект, який нещодавно опублікований Мінфін і Нацбанк. Він повинен покінчити з системою сірої виплати зарплат.
"Жити доведеться, чесно декларуючи свої доходи, що багато хто не витримають, тому що у нас бізнес працює за принципом звести податки до нуля. Якщо збільшити податки і платити "чисту" зарплату, то багато хто буде змушений закритися. Впровадження плану BEPS полягає в тому, що крок за кроком прикрутить всіх, хто йде від податків ", – повідомляє гендиректор компанії" Е.С.Консалтінг ".
Втішити українців може той факт, що в кінцевому підсумку від загальної детінізації виграють всі.
"Щоб ВВП росло на 1% в рік, необхідні інвестиції на $ 4 млрд. У разі детінізації зростання ВВП складе близько 6%", – підрахувала виконавчий директор НБУ Олена Коробкова.
Зростання ВВП, відповідно, призведе до зростання зарплат. На думку експертом, зарплати повинні вирости на 20%.
"Фактична податкове навантаження на роботодавця збільшиться, але і зарплати теж будуть зростати. Так, податки в Україні не найнижчі, але, наприклад, у Великобританії вони ще вище, так само, як вище і зарплати", – упевнений керуючий партнер адвокатського об'єднання " Suprema Lex ".
Після змін банки повинні охочіше давати людям кредити з більш європейськими процентними ставками. Це повинно вирішити проблему низьких пенсій та трудової еміграції. Однак, за оцінками експертів, Україні доведеться йти до таких результатів не один десяток років.