Українцям з передплаченим мобільним зв'язком вирішили ускладнити життя. Уже з 13 грудня 2018 року запрацював новий порядок реєстрації таких абонентів.
Нововведення торкнеться 90% мобільних користувачів. В Україні активно поширене припейд-обслуживаение, тобто без пред'явлення паспорта і укладення договору в письмовій формі.
Про це заявили на сайті Національної комісії регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).
Станом на 1 жовтня 2018 року в Україні налічувалося 54,68 млн мобільних абонентів. Про це свідчать дані Держслужби статистики.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Українці останні 10-15 років обирали переважно передплачений вид стільникового зв'язку. Тобто просто купували SIM-карту і не укладали ніяких контрактів. У сукупній абонбази "Київстару", Vodafone Україна і lifecell таких користувачів не менш 90%.
Передоплата завжди була досить комфортним вибором, адже не потрібно відвідувати офіс оператора і пред'являти паспорт. Мінусом для системи є те, що користувачів складніше ідентифікувати.
Відтепер можна провести ідентифікацію віддалено. Для цього можна використовувати електронний цифровий підпис (ЕЦП), BankID, MobileID і інші сучасні інструменти. Обидва види заяв — паперову і віртуальне будуть мати однакову юридичну силу.
Новий порядок був затверджений ще в лютому 2018 року, а оператори отримали 9 місяців на підготовку.
Наголошується, що процес аутентифікації займає три секунди. І він безпечний для користувача, навіть якщо телефон, в якому встановлена SIM-картка з MobileID загублений або вкрадений. Зловмисники не зможуть скористатися новою технологією без пін-коду, відомого тільки власнику.