Жителі Криму скаржаться на погану якість води та засолення грунту. Люди тікають на материкову частину України або в Росію.

Воду в населених пунктах дають по годинах, а в колодязях вона стає солоною. На колишніх рисових полях тепер намагаються виростити льон і соняшник. Фактично північна частина півострова поступово перетворюється в напівпустелю. 

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

"Ситуація сумна. У Чорноморському, Джанкойському, Роздольненському, Первомайському, Совєтському, Кіровському районах, а також у Феодосійському і Старокримському воду дають по годинах. 

Люди кидають свої землі та їдуть на материк або в міста, ближчі до моря. Поливати городи нічим. У кращому випадку можуть посіяти пшеницю. У колодязях стоїть солона вода, пити її неможливо", – розповіла Вікторія Олейник, яка живе в північній частині півострова.

Місцеві жителі розповідають, що в Нижегородському районі, де населення весь рік вирощувало огірки, зараз через відсутність води теплиці стоять порожніми. Водночас Красноперекопський район уже перетворився на пустелю.

"Севастополь знову без води. З нею поки тільки центр і Бахчисарайський район, які харчуються з водосховищ. Вони поповнюються талими водами (Бахчисарай) і штучним водосховищем Міжгорне (Сімферополь)", – скаржаться кримчани.

Колишній глава комітету з водогосподарського будівництва і зрошуваного землеробства Криму Олександр Лієв зазначив, що через відсутність попиту будинки в північному Криму подешевшали в 3-4 рази.

"Приблизно 95% води раніше спрямовували на зрошення сільськогосподарських земель. Для пиття людям вистачить артезіанської води, вони не помруть. А ось для поливу полів, садів води після перекриття каналу немає. 

У результаті сільське господарство вмирає, люди продають землі, сільськогосподарські підприємства. У жителів немає роботи, деградує ґрунт. Залишаються там жити тільки пенсіонери, а це говорить про демографічні проблеми", – зазначив Лієв.

При цьому у гірських районах Криму, де розташовані основні курорти, проблеми з водою немає. Лише в Коктебелі та Феодосії. Жителі північної частини скаржаться, що їх кинули напризволяще. Водночас кримчани зазначають, що міст у Росію ніякої користі їм не приніс.