Російська авіація і загроза з повітря. Російські літаки все частіше помічають поблизу кордонів країн НАТО. Останній відомий випадок – винищувачі США перехопили російські бомбардувальники біля Аляски. У той же час місцем підвищеної уваги російських військових літаків залишається Україна. Що зараз відбувається у небі над українськими кордонами і якою може бути відповідь на повітряну загрозу?
У мережі з'явилося відео проведених 11 березня військових навчань у 114-й Івано-Франківській бригаді тактичної авіації Військово-повітряних сил України із залученням літаків-винищувачів МіГ-29, під час яких льотчики тренувалися знищувати противника у небі, авіація в терміновому порядку була піднята в небо; відео доступно на YouTube каналі "Військове телебачення України".
У пілотів військової авіації з початком бойових дій проти Росії крім знищення ворожих літаків з'явилися нові літні вправи.
"Одна з них – виявлення та знищення малорозмірних цілей з малою швидкістю руху і низькою висотою польоту, тобто безпілотних літальних апаратів. Це дуже непросто, швидкості реактивного винищувача та безпілотника дуже різні. Однак у багатьох льотчиків бригади є чималий досвід такої бойової роботи. Тут він узагальнюється і поширюється, і все більше пілотів можуть ефективно боротися з дронами", – йдеться у коментарі.
Також льотчики відпрацьовували виявлення та знищення наземних цілей. У разі необхідності одним із завдань тактичної авіації буде прикриття наземних підрозділів Збройних сил України.
Варто зазначити, що якщо військовим вдасться повернути на службу, не тільки новітні а й радянські ЗРК, то, за підрахунками компанії Defence Express, кількість комлпексів протиповітряної оборони у ЗСУ збільшиться на третину. І, на думку експертів, таке посилення точно не буде зайвим.
«Ми будемо свідками все нових і нових російських вторгнень, ми знову будемо бачити російські літаки. Росіяни будуть тільки збільшувати тиск, тому що Володимир Путін – позер. Він – із тих, хто вірить в ефективність гри м'язами», – каже експерт з нацбезпеки, радник прем'єр-міністра Великобританії (в 2000-2002 роках) Ніл Гардінер.
За даними Міністерства оборони України, у 2019 році українські військові візьмуть участь у 20 міжнародних навчаннях, шість з яких проводитимуться на території України.
Заплановано проведення 250 заходів оперативної підготовки і до 2000 основних заходів: командно-штабних навчань і тренувань, тактичних навчань, льотно-тактичних вправ, понад 200 заходів централізованої підготовки штабів бригад і підрозділів у вищих військових навчальних закладах.