Для забезпечення виконання навчально-бойових завдань авіації і сил флоту Південного військового округу в акваторії Чорного моря залучені літаки дальнього радіолокаційного виявлення і наведення А-50.
Екіпажі літаків А-50 здійснили переліт на один з оперативних аеродромів в Краснодарському краї і після дозаправки паливом вилетіли для нарощування радіолокаційного поля в зони чергування в повітрі, повідомляє прес-служба Міноборони РФ.
Перебуваючи в повітрі над акваторією Чорного моря понад 5 годин, вони здійснили понад 20 наведень винищувачів Су-27СМ і Су-30 на надзвукові і стратосферні цілі.
У Навчаннях задіяно понад 50 літаків оперативно-тактичної авіації, які були підняті по бойовій тривозі та вертольотів армійської авіації, дивізіони зенітно-ракетних комплексів С-400 «Тріумф», а також корабельна ударна група і дивізіони берегових ракетних комплексів «Бал» і «Бастіон» Чорноморського флоту країни-агресора
Прес-служба країни агресора зазначила, що: "Планові заходи бойової підготовки проходять на тлі спільних навчань об'єднаних військово-морських сил НАТО та України " Морський щит-2019 ", це послужило гарною підмогою для відпрацювання силами Чорноморського флоту навчально-бойових завдань за своїм призначенням в умовах реальної обстановки", – повідомила прес-служба Міноборони Росії.
В свою чергу, НАТО приділятиме все більше уваги безпеці Чорноморського регіону, особливо після агресії Росії в Керченській протоці.
Про це заявила посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф під час виступу на Київському безпековому форумі.
"В останні роки говорили, що НАТО зосередилося більше на Балтійському регіоні, ніж на Чорноморському, але ситуація змінюється. Якщо поглянути на різницю між 2017 і 2018 роками, то кораблі НАТО збільшили свою присутність у Чорному морі з 80 до 120 днів. І ці кроки продовжаться", – сказала Гоф.
Вона зазначила, що події у Керченській протоці із захопленням Росією українських моряків стали справжнім сигналом, "що потрібно прокинутися".
"Британія не тільки надає кораблі для місій НАТО, але й надає пряму допомогу Україні, проводячи тренування українських військових. Ми розуміємо, що Україна – морська нація, і ваші порти важливі для економіки і безпеки", – додала посол.