Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина розповіла про те, що США планують допомагати Україні у вирішенні конфлікту на Донбасі, а також в питанні Криму.

“Я не можу розкривати деталі пропозицій. Але я можу підтвердити, що США бачать свою ключову роль у врегулюванні конфлікту на Донбасі і поверненні Криму. Ми сподіваємося, що вже в найближчі місяці відбудеться низка візитів, буде дискусія на рівні міністрів закордонних справ, радників з питань безпеки”, – повідомила Стефанішина в ефірі телеканалу “Україна 24” у п’ятницю.

З її слів можна зрозуміти, США усвідомлюють свою роль з Донбасу і Криму і готові брати участь у цьому процесі.

“США вже матеріалізують своє бачення своєї ролі у врегулюванні конфлікту, але від сьогодні будуть обговорюватися не лише в “нормандському” форматі, а й у ширшому форматі, включно зі Сполученими Штатами”, – зазначила Стефанишина.

Нагадаємо, що за минулу добу в районі проведення Операції об’єднаних сил зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню, з початку доби також 1 порушення, в результаті якого був поранений військовослужбовець, повідомили в прес-центрі штабу ООС.

“Станом на 7:00 ранку, 4 вересня, зафіксовано 1 обстріл позицій українських сил. У напрямку Старогнатівки російські найманці відкривали вогонь зі стрілецької зброї. У результаті ворожого вогню один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав вогнепальне поранення. Після надання першої медичної допомоги пораненого евакуювали до лікувального закладу. Стан його здоров’я – тяжкий”, зазначено у звіті.