Напруга українсько-угорських відносин може бути частиною спецоперації Росії та модифікацією «донбаського сценарію».
Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив Дмитро Тимчук, координатор групи «Інформаційний спротив» і народний депутат України, коментуючи заяву лідера праворадикальної націоналістичної партії Угорщини «Йоббік» Томаша Шнайдера про автономію Закарпаття.
Експерт вказав на те, що угорський політик спробував зіграти на «матеріальному аспекті» цього статусу, проте не врахував українських реалій.
«Про те, що «вирішення питань без Києва» й «економічна автономія» вже досить давно активно впроваджуються українською владою у вигляді процесу децентралізації по всій Україні, зокрема, і на Закарпатті, глава угорських радикалів, природно, сором’язливо промовчав», — написав нардеп.
Він нагадав, що зараз на Закарпатті є шість ОТГ, які з 2018 року перейшли на міжбюджетні відносини з державою, ще п’ять ОТГ уже пройшли відповідні процедури, а 2019-го планують створити 53 громад.
За словами Тимчука, Кремль може як безпосередньо, так і «наосліп» використовувати окремих представників влади Угорщини для розхитування ситуації в Україні.
«Концепція дестабілізації Закарпаття від ГРУ є модифікованими діями на сході України 2014 року, а саме: провокаціями і нагнітаннями ситуації», — вважає він.
Депутат зазначає, що це може закінчитися «силовими протистояннями місцевих етнічних угорців та «українських націоналістів», групи яких складатимуться як із російської агентури, так і просто з «корисних ідіотів», із втягуванням у ці дії силових структур України, що буде супроводжуватися й розкручуватися відповідною інформаційною кампанією».
Нагадаємо, раніше Дмитро Тимчук заявив, що уряд прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана застосовує "кремлівський сценарій", намагаючись вплинути на свободу слова і встановлення пропаганди, спрямованої, зокрема, проти України.
У приклад він навів ситуацію з угорським виданням Direkt36, яке до недавнього часу було опозиційним.
Після публікації розслідування, заснованого на вивченні панамських документів щодо тісно пов'язаного з Росією угорського бізнесмена Отто Хужбера, ЗМІ змінило політичну спрямованість.
"У результаті якось дуже форсовано і в результаті дуже каламутних, непрозорих дій у видання "влилися" урядові гроші і воно різко змінило риторику. Так, в одному з останніх опублікованих матеріалів Direkt36 стверджує, що США будуть підтримувати Будапешт у мовному конфлікті між Україною і Угорщиною", — написав Тимчук.