Дмитро Разумков заявив, що його політсила має намір стежити за дисципліною своєї фракції в новообраній Верховній Раді.
– Дисциплінарні заходи — це перше, з чого ми почнемо, і їх ми пропишемо законодавчо. Якщо ви не ходите на роботу, вас звільняють — чому з депутатом має бути по-іншому?
Висувала їх саме партія Слуга народу, і ми несемо за них відповідальність, у тому числі репутаційну, – наголосив голова партії. Він закликав оцінювати майбутніх депутатів за їхніми новими справами і вчинками.
– Можу обіцяти, що ми зробимо так, що в парламенті не буде недоторканних, — заявив Разумков.
Слуга народу має намір скористатися монобільшістю в Раді, щоб в перші тижні її роботи прийняти пакет дисциплінарних законопроектів, у тому числі і закон про зняття депутатської недоторканності.
Разумков назвав скасування депутатського імунітету ще одним способом обірвати корупційні ланцюжки в парламенті.
До слова, перше засідання Верховної Ради 9 скликання проведуть 29 серпня.
Окрім того, глава партії Дмитро Разумков в інтерв’ю журналу НВ розповів про те, якою він бачить культурно-мовну політику України за підсумками оновлення влади.
Разумков прокоментував запитання журналіста про те, чи піде тепер в минуле культурна політика часів Петра Порошенка — мовні квоти, заборона російських соцмереж, обмеження книжкової продукції з Росії у відповідь на використання російського культурного продукту як soft power — «м’якої сили» — Кремля.
«Я прихильник того, щоб підтримувати українську державну мову, але діяти механізмом пряника, як і говорив президент Зеленський. Наприклад, введення пільг на виробництво україномовного телевізійного контенту, пільг для бізнесу, який створює україномовний контент», — заявив у відповідь Разумков.
Він також прокоментував своє нещодавнє інтерв’ю російському виданню Коммерсант. «Я теж не давав інтерв’ю російським ЗМІ дуже давно, але, якщо ми з вами говоримо про підходи, я готовий спілкуватися і співпрацювати із засобами масової інформації, які не шкодять моїй країні», — заявив лідер партії Слуга народу.
А у відповідь на запитання про те, людиною якої культури він вважає себе в багатомовній і багатокультурній Україні як людина російськомовна, Разумков відповів: «А Микола Гоголь — російський чи український письменник? […] Я думаю, все ж ми настільки багатокультурна нація, що з урахуванням нашої історії у нас не може бути якоїсь однієї культури. Ми всі з вами ходили ще в радянські школи, де прекрасно вчили разом і Шевченка, і Пушкіна, читали Булгакова і Гоголя».