Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв про те, що його головне завдання в політиці – це припинення війни на Донбасі та звільнення українських в’язнів з полону РФ.
Сам Зеленський дав чітко зрозуміти, що він не буде прислухатися до умов президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу.
Про це заявив дипломат Олександр Хара.
“Володимир Зеленський дав чіткі меседжі західним партнерам, що зовнішній курс на вступ до НАТО і ЄС – незмінний. Ніякого повернення до сфери впливу Москви не відбулося”, – наголошує Олександр Хара.
За словами дипломата, указ Зеленського про спрощене надання іноземцям, зокрема, росіянам, українського громадянства – потужна відповідь
Путіну на його закони про надання громадянства РФ жителям Донбасу. Захід позитивно сприймає рішення Зеленського. До того ж глава держави незабаром зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом.
“Оскільки ми перебуваємо у стані війни із Росією, то хотілося б бачити швидшу реакцію Зеленського на події. Приміром, відповідь щодо можливого повернення Росії в G7 була після певної паузи. Якщо мовчиш, наголошує він, то паузу заповнюють вороги або опоненти в середині країни”, – зауважив експерт, говорячи про те, що варто було б змінити Зеленському.
Зазначимо, що одразу після поширення інформації щодо повернення Росії в G7, Президент Володимир Зеленський зателефонував президенту Європейської ради Дональду Туску.
“Володимир Зеленський закликав Європейський Союз виявити рішучу позицію стосовно неможливості повернення РФ до “Сімки” без усунення причин, через які Росію з неї було свого часу виключено, – окупації Криму та агресії на Донбасі”, – зазначив глава держави.
Туск запевнив, що відстоюватиме озвучену Зеленським позицію.
Зеленський також направив кожному лідеру країн G7 письмове звернення із закликом підтримати Україну.
А ще канцлерка Німеччини Ангела Меркель і прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон на спільній прес-конференції в Берліні відреагували на пропозицію президента США Дональда Трампа повернути Росію до “Великої вісімки”.
Меркель: “Якщо ми доб’ємося успіху з реалізацією Мінських домовленостей, то, звичайно, у нас буде інша ситуація. Однак зараз ми не досягли достатнього успіху, щоб причини виключення Росії в 2014 році були скасовані”.
Джонсон: “З огляду на те що трапилося в Солсбері при використанні хімічної зброї на британській землі, враховуючи тривалу нестабільність, громадянську війну, війну в Україні, з огляду на російські провокації, і не лише в Україні, а й у багатьох інших регіонах, я підтримую позицію Меркель, що слід знайти ще багато аргументів для того, щоб Росія повернулася в G8″.