6 квітня премʼєр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі з «малою фракцією «Слуги народу» розповів, що пік епідемії коронавірусу влада чекає через два тижні, а карантин можуть почати послаблювати в середині травня.

Про це «Бабелю» розповів один з учасників зустрічі.

«Нічого втішного премʼєр не сказав. Динаміка недобра, фахівців для роботи з ШВЛ у нас мало, пік епідемії очікують через два тижні», — розповіло джерело.

За його словами, премʼєр прогнозує, що карантин, не в жорсткій формі, може тривати до вересня, але через серйозні проблеми в економіці влада сподівається, що люди зможуть почати повертатися на роботу вже у другій половині травня.

На зустрічі також обговорювали питання щодо майбутньої вступної кампанії у виші. Швидше за все, вона співпаде з карантином, й уряд повинен заздалегідь попередити абітурієнтів про терміни та умови цієї кампанії.

Нагадаємо, із 6 квітня в Україні посилили карантин — тепер зʼявлятися в громадських місцях можна тільки в масках і з документами.

Відтепер на час карантину (щонайменше до 24 квітня) заборонено:

перебувати в громадських місцях без захисної маски або респіратора, які можна зробити самому;
виходити на вулицю без документів, що посвідчують особу;
виходити на вулицю більше ніж двом людям разом, крім службової необхідності або супроводу дитини;
перебувати у громадських місцях дітям до 14 років без супроводу дорослих;
відвідувати навчальні заклади всім, окрім їхніх працівників;
відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, крім вигулу домашніх тварин однією людиною та в разі службової необхідності;
відвідувати спортивні та дитячі майданчики;
відвідувати заклади соціального захисту, будинки престарілих, інтернати, заклади паліативної допомоги, психіатричні лікарні;
проводити культурні, спортивні та інші заходи, крім тих, що забезпечують роботу місцевої або державної влади (можновладці мають бути у захисних масках та дотримуватися протиепідемічних норм);
роботу закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів, закладів культури тощо;
самовільно залишати місця обсервації (ізоляції);
відвідувати пункти розміщення біженців (крім тих людей, які надають їм правову допомогу).