Четверта за останні місяці телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського та Ангели Меркель – про що ж домовляються лідери? Про переговори у своєму Twitter вчора повідомив посол України в ФРН Андрій Мельник.

“Сьогодні відбулася четверта за останні місяці телефонна розмова Президента Володимира Зеленського та федерального канцлера Ангели Меркель. Німеччина продовжує залишатися надійним другом і стратегічним партнером України”, – написав він.

Трохи згодом сайт Президента України опублікував основні тези вчорашньої розмови з німецьким канцлером.

Окрім обговорення низки питань українсько-німецької співпраці, Володимир Зеленський закликав терміново провести зустріч лідерів країн Нормандської четвірки щоб обговорити мирний процес та узгодити подальші кроки щодо врегулювання конфлікту.

У розмові Президент підтвердив, що Україна й надалі залишається послідовною у виконанні своїх зобов’язань щодо мирного врегулювання на Донбасі. Також він поінформував про ситуацію із безпекою на сході України.

Лідери держав обговорили результати саміту «Групи семи», що відбувся у Біарріці. Володимир Зеленський подякував за послідовну позицію ФРН щодо неможливості повернення Росії до «Сімки» в умовах агресії проти України та окупації Криму.

Ангела Меркель запевнила у підтримці зусиль України, які спрямовані на встановлення миру на Донбасі. Також вона погодилась із необхідністю проведення найближчим часом офіційної зустрічі.

Під час розмови Зеленський і Меркель також домовились про підготовчу зустріч дипломатичних радників глав держав та урядів вже 2 вересня цього року.

Додамо, що раніше, канцлерка Німеччини Ангела Меркель і прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон на спільній прес-конференції в Берліні відреагували на пропозицію президента США Дональда Трампа повернути Росію до “Великої вісімки”.

Меркель: “Якщо ми доб’ємося успіху з реалізацією Мінських домовленостей, то, звичайно, у нас буде інша ситуація. Однак зараз ми не досягли достатнього успіху, щоб причини виключення Росії в 2014 році були скасовані”.

Джонсон: “З огляду на те що трапилося в Солсбері при використанні хімічної зброї на британській землі, враховуючи тривалу нестабільність, громадянську війну, війну в Україні, з огляду на російські провокації, і не лише в Україні, а й у багатьох інших регіонах, я підтримую позицію Меркель, що слід знайти ще багато аргументів для того, щоб Росія повернулася в G8”.