За словами генпрокурора України Руслана Рябошапки, за добропорядність прокуратури борються не тільки звільненнями, а й “шляхом посадок”.
Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка анонсував дії з підвищення рівня підтримки прокуратури серед населення країни. Про це він сказав на брифінгу.
“Сьогодні більше 70% населення не довіряє прокурорам і органам прокуратури, і ми маємо на меті зробити все, щоб як мінімум найближчим часом ця підтримка зростала. Уже кілька прокурорів були затримані на отриманні неправомірної вигоди. Тобто ми боремося з тим, щоб прокуратура була доброчесною, не тільки шляхом звільнень, але і, як люблять говорити у суспільстві, шляхом посадок”, – заявив Рябошапка.
Він зазначив, що кількість прокурорів планують скоротити на 25–30%.
Сам процес атестації прокурорів триватиме приблизно рік. Ми не боїмося, що прокурори оголосять страйк і відмовляться йти на атестацію. Все-таки в прокуратурі повинні працювати люди мотивовані, віддані професії, тобто ті, хто хоче працювати і відчуває в собі сили працювати далі. Очевидно, що якщо люди бояться не пройти перевірку на добропорядність, то, напевно, їм краще не ризикувати і просто не йти на атестацію», – розповів «Судово-юридичної газети» Руслан Рябошапка.
Таким чином, на думку керівництва ГПУ, також відбудеться очищення органів прокуратури.
«Ми передбачаємо, що робота прокурора в новій оновленої прокуратурі буде престижною і добре оплачуваною. Тому нам потрібні мотивовані, добропорядні і професійні люди. Ми відкриємо широкі можливості бажаючим стати прокурорами», – зазначив генпрокурор.
Також Руслан Рябошапка вважає, що кількість прокурорів в місцевих (майбутніх окружних) прокуратурах має бути збільшено. А ось кількість прокурорів і держслужбовців в обласних прокуратурах і в Генеральній прокуратурі, навпаки, буде скорочено.
«У Генеральній прокуратурі зараз працюють 2,5 тисячі співробітників, з яких 1 100 є прокурорами. У такій великій кількості людей, які працюють в центральному офісі, немає необхідності », – заявив виданню генеральний прокурор.