Голова Офісу президента Андрій Богдан не прийшов на нащодавню церемонію прощання через сварку з позаштатним радником президента Андрієм Єрмаком.
За даними двох співрозмовників Української Правди у владній команді, відсутність Богдана 19 січня у “Борисполі” стала наслідком конфлікту з Єрмаком.
Начебто, глава ОПУ, узгоджуючи деталі заходу, розмістив позаштатного радника президента у другий ряд – за спинами спікера, президента і прем’єра, де тому і годилося б бути, згідно з дипломатичним протоколом.
Але Єрмак, який відповідав за вирішення на той момент кризи, і який доклав чимало зусиль для того, щоб церемонія відбулась, вважав, що Богдан чинить несправедливо, про що і заявив президенту.
Зеленський заступився за свого помічника. А глава ОПУ на це нібито сказав: “Тоді не прийду я”, і таки не прийшов.
За словами співрозмовників УП, ця дрібна сварка не є епізодичною. Несприйняття Богданом і Єрмаком один одного переросло в перманентний побутовий конфлікт через різні характери та різні погляди на події в Україні.
Зокрема, Богдан був драйвером зміщення мера Києва Віталія Кличка і розділення посади мера Києва та керівника КМДА, щоб президент міг призначити туди свою людину. Тоді як Єрмак переконав Зеленського, що мера чіпати не варто і до осені 2020 року про вибори в Києві краще взагалі не думати.
Різними були позиції Богдана та Єрмака стосовно заяви про відставку Олексія Гончарука.
Співрозмовники УП в команді президента розповідають, що керівник Офісу президента відразу був проти звільнення Гончарука. Водночас Єрмак не підтримав відкрито відставку прем’єра, але, кажуть, змусив Зеленського хоча б оцінити таку можливість.
Андрій Богдан, ставши главою Офісу президента, сконцентрувався на вирішенні внутрішніх питань.
Саме він мав вирішальний дорадчий голос при Зеленському у питаннях розпуску Верховної Ради, ведення кампанії, наповнення списку партії “Слуги народу” і оперативного пошуку кандидатів на округи, перезапуску ЦВК.
У перші місяці президентства Зеленського часом могло здатися, що не він, а саме Богдан насправді керує країною.
Врешті – формування уряду так само відбувалось за активної участі Богдана. Чинного прем’єра Олексія Гончарука спершу на Банкову, а потім і в Кабмін запропонував саме глава ОПУ.
Він же понятійно, між своїми, відповідає за те, щоб уряд Гончарука показував результати, а не лише свою відданість президенту.
Інший член найближчого кола Зеленського, Андрій Єрмак, закрив собою вирішення зовнішньої проблеми.
Як пояснив УП один із чинних високопосадовців, після приходу Зеленського Росія активно шукала виходу на нового президента.
“Росіяни ж лишились ті самі. У них ті самі люди відповідають за Україну. А у нас все змінилось. І вони після президентських виборів шукали виходи на всіх, кого могли. Навіть на Авакова виходили. Вийшли і на Єрмака. А той сходив до Зеленського, отримав добро і почав говорити з росіянами”, – розповідає співрозмовник УП.