В Україні не заморожений, а дуже гарячий конфлікт, що триває.
Про це сказала, президент Естонії Керсті Кальюлайд в ході виступу на Українському ланчі в рамках Мюнхенської конференції з безпеки.
“В Україні не заморожений конфлікт, у ній забутий конфлікт, тому що багато людей хочуть забути його”.
“Але це дуже гарячий конфлікт, що триває – я можу запевнити вас в цьому”.
Кальюлайд додала, що в Європі настільки “жадають допомогти Росії, що можуть зробити це за рахунок України”.
“Що мене турбує – це те, що ми в Європі настільки жадаємо допомогти Росії, що ми можемо зробити це за рахунок України … Щось робиться, це немало – обмін ув’язненими … Але це періодичний крок, війна триває, Крим залишається окупованим”.
Також президент Естонії зазначила, що наявність верховенства права є головною умовою для іноземних інвестицій в Україну.
За словами Кальюлайд, Європа сповнена грошей, але не знаходить, куди їх інвестувати, щоб отримати щось натомість, а Україна “сповнена потенціалу, але їй не вистачає верховенства права”.
Нагадаємо, Напередодні Мюнхенській конференції 2 лютого президент Керсти Кальюлайд ще раз фактично заявила, що Естонія зберігає претензії до Російської федерації на повернення частини естонської території, приєднаної до РФ в результаті окупації в 1940-му році – нині це Печорський район Псковської області РФ.
Керівництво Естонії відмовляється від підписання договору про демаркацію кордонів з РФ, розробленого в 2005-му році, оскільки вважає, що єдиним діючим договором, на основі якого може обговорюватися питання кордонів є Тартуському світ 1920-го року, підписаний рівно сто років тому. А згідно з цим договором Печорський район був частиною Естонії.
Зазначимо, чинний голова ОБСЄ, прем’єр-міністр Албанії Еді Рама заявив, що хотів би показати східнонімецьким виборцям умови життя в районі конфлікту на сході України.
“Я відвідав район Станиці Луганської. Я б дуже хотів привезти туди всіх тих східнонімецьких виборців ультраправих, щоб вони побачили, яким може бути життя у той час, коли вони скаржаться, як їм погано в східному Берліні”, – сказав Рама на Українському ланчі, що відбувся на полях Мюнхенської конференції з питань безпеки.
“Це дійсно апокаліпсис, і тисячі людей мають переходити цей міст, який був побудований за допомогою президента Зеленського”, – сказав Рама.
Нагадаємо, Представники німецької правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) приїхали до окупованого Луганська, де взяли участь в заході угруповання “ЛНР”.
AfD виступає за скасування санкцій з Росії, запроваджених через її агресію проти України.