Поступ прозріння. Для багатьох українських політиків оприлюднені вчора рейтинги КМІС стали холодним, а для декого навіть крижаним душем.
Такими словами почав свій допис у телеграм-каналі екс-нардеп Ігор Мосійчук. Далі прямим текстом:
Дехто увійшов в ступор, а дехто почав верещати як недорізане поросятко про їхню не відповідність, адже опитування показало практично суцільне падіння рейтингів парламентських політичних сил і тих хто знаходився близько до межі проходження в парламент наступного скликання.
Причина як на мене очевидна, основні політичні сили країни перебуваючи в теплій ванні різдвяно-новорічних свят навіть не помітили, що цей політичний сезон розпочався 4 січня з акцій протесту проти непомірних тарифів на газ в моїх рідних Лубнах на Полтавщині і залишився не поміченим тотальною більшістю українського політикуму.
Ці політики перебуваючи на гірськолижних курортах, Мальдівських пляжах чи навіть п’яному угарі навіть коли і помітили ініційовані людьми народні тарифні протести за звичкою подумали: походять, попротестують і заспокояться.
Коли ж протести охопили всю країну реакція влади та політикуму у вигляді випускання пару та спроб очолити протест, людей почала дратувати на скільки, що тільки посилила протестний рух і в кінці кінців спричинила падіння рейтингів довіри до партій і політичних лідерів.
Не дивлячись на розпал зими в повітрі запахло політичною весною і відповідно з’явився запит на абсолютно якісно нову політику і якісно нові політичні сили, які продемонструють реальні кроки на шляху деолігархізації країни, наведення порядку і відновлення справедливості.
Схоже в українців почався етап політичного прозріння і тут головне не дати олігархам-ляльководам через своїх ручних політиків знову звести народ на манівці.
Відзначимо, що якби в найближчу неділю в Україні проходили вибори до Верховної Ради, то до парламенту пройшли б сім партій: “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, “Слуга народу”, “Сила і честь “,” Голос “і” Українська стратегія Гройсмана “.
Про це свідчать дані опитування, проведеного соціальною групою “КМІС”.
У відповідному рейтингу партій “Слуга народу” перемістилася на четверте місце з трохи більше 11%, пропустивши вперед ОПЗЖ, яка йде першою з показником понад 20%, а також партії “Європейська солідарність” і “Батьківщина”.
Соціологи опитали 1005 респондентів 22 січня. Результати дослідження виглядають наступним чином.
Подолали б 5-відсотковий бар’єр і пройшли б до Верховної Ради такі партії:
- “Опозиційна платформа – За життя” – 20,7%,
- “Європейська солідарність” -15,3%,
- “Батьківщина” – 12,6%,
- “Слуга народу” – 11,2%,
- “Сила і честь” – 8,3%,
- “Голос” – 5,6%,
- “Українська стратегія Гройсмана” – 5,3%.
Набрали б менше 5%:
- “Партія Шарія” – 4,6%,
- “Удар” – 4,4%
- “Свобода” – 3,8%,
- “Опозиційний блок” – 3,1%,
- “За майбутнє” – 2,4%.