Колишній президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес закликав відреагувати на агресивні дії Росії. Зокрема, ексглава держави запропонував ввести заборону на в’їзд до Євросоюзу для всіх росіян.

Таку пропозицію Ільвес висловив у дописі у Твіттері. Такий крок слід ввести якнайшвидше, проте тимчасово.

“До вторгнення в Крим ці люди зухвало вимагали безвізового режиму з Євросоюзом. Треба просто заморозити всі візи, крім екстрених випадків в родині. На кону безпека Європи. Досить”,– заявив Ільвес.

Ільвес перерахував злочини Росії

Звісно, що від такого покарання постраждають пересічні росіяни, проте поведінка Росії на міжнародній арені вимагає відповіді.

“Збивання цивільних авіалайнерів, отруєння та вбивства людей у Європі, вторгнення та окупація країн”,– перелічив злочини Росії Ільвес.

Зверніть увагу! Тоомас Ільвес був президентом Естонії з 2006 по 2016 рік. Очолював Соціал-демократичну партію. Політик повністю підтримує проєвропейський курс України, засудив спорудження “Північного потоку-2”.

У свою чергу, глави МЗС Прибалтики заявили про підтримку України

Міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви закликали російську державу припинити провокації вздовж українських кордонів. У спільному зверненні вони заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Крім цього, у Німеччині вважають, що Росія влаштовує цілеспрямовану провокацію, стягуючи війська до кордону України. Політика Москви щоразу більше відходить від демократії, кажуть у Міноборони Німеччини.

За словами міністерки оборони Німеччини Аннеґрет Крамп-Карренбауер, загроза від Росії усій Європі реально існує. Вона зростала на фоні покращення російських озброєнь.

У розпорядженні Москви є ракети, що можуть долетіти до ФРН

Крамп-Карренбауер наголосила, що у розпорядженні Москви є такі ракети, які можуть досягти Німеччини. Це є порушенням чинних договорів про контроль над озброєнням.

“Це було зроблено всупереч договорам про контроль над озброєннями, які існують, та у таємному режимі”,– наголосила міністерка.

Ситуація, яка відбувається поблизу українського кордону, не сприяє створенню довіри. Проте дії Києва у ситуації, що склалась, політикиня вважає правильними.

Меркель та Байден закликали Росію зменшити напруженість

Зазначимо, що раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель вже обговорювала ситуацію в Україні у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним. Згодом Меркель підняла тему під час переговорів з главою Білого дому Джо Байденом.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.