Президент США Джо Байден вважає, що поведінка президента РФ Володимира Путіна ще може змінитися під впливом світу.
Про це він сказав на пресконференції після саміту у Женеві.
За його словами, наступні місяці стануть “випробуванням” щодо того, чи зможе сьогоднішня дискусія двох лідерів призвести до прогресу.
“Це буде випробуванням. Я не стверджую, що президент (Путін) і я домовились, що ми будемо робити такі речі, і що це раптом спрацює – я цього не кажу. Проте є справжня перспектива значно покращити відносини між нашими двома країнами, не відмовляючись від жодної окремої речі, заснованої на принципах і наших цінностях”, – сказав Байден.
За його словами, це випробування дасть відповідь на запитання, чи можна довіряти Путіну.
Пізніше, відповідаючи на питання журналістки, Байден заявив, що зовсім не мав на увазі, що поведінка Путіна зміниться. “Я цього не казав. Я мав на увазі, що вона може змінитися – адже він бачить, як його дії змінюють ставлення світу до нього”, – пояснив він.
Крім того, президент США Джо Байден і президент Росії Владімір Путін домовилися про проведення переговорів з контролю над озброєннями і кібербезпеки.
Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на DW.
“Я радий, що ми домовилися сьогодні почати двосторонній діалог про стратегічну стабільність, дипломатичні переговори, щоб зібрати наших військових експертів і наших дипломатів разом для роботи над механізмом, який може привести до контролю над новою і небезпечною зброєю, яке зараз з’являється”, – сказав Байден.
Путін похвалив США за рішення про продовження нового Договору про скорочення ядерних озброєнь на п’ять років, тобто до 2024 року.
“Звичайно, виникає питання, що буде далі”, – додав він, зазначивши, що дискусії з контролю над озброєннями будуть проведені на міжвідомчому рівні.
У питанні про кібератаки Путін відкинув звинувачення про причетність Росії, заявивши, що більшість кібератак в Росії виходять з США.
Байден в свою чергу сказав, що він попередив Путіна, що критично важлива інфраструктура, така як вода або енергія, повинна бути “закрита” для зламів чи інших атак.
“Я вказав йому, що у нас є значні можливості в кіберпросторі, і він це знає. Він точно не знає, які вони, але вони значні. Якщо вони дійсно порушать ці основні норми, ми відповімо. Але я думаю, що останнє, чого він хоче зараз, – це холодна війна”, – сказав президент США.