Колишньому голові Конституційного Суду України повідомлено про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи, що призвело до підробки інформації, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 361 КК України).
Про це повідомляє Офіс генпрокурора.
Офіс генпрокурора не називає імені підозрюваного, але з канви справи зрозуміло, що ідеться про Олександра Тупицького.
“Колишній голова Конституційного Суду України за попередньою змовою з головним бухгалтером цього суду вчинили несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи дистанційного обслуговування клієнтів Державної казначейської служби України при підписанні електронних бухгалтерських документів, в результаті чого було спотворено інформацію про дійсного їх підписувача”, – встановило слідство.
Ща даними слідчих, ексголова КС після відсторонення від посади через повідомлення про підозру в грудні 2020 року, передав захищений електронний носій із власним ключем кваліфікованого електронного підпису та пароль до нього головному бухгалтеру і надав незаконну вказівку про подальше використання цього ключа від його імені та замість нього для підписання платіжних та інших документів в автоматизованій системі.
“Такі несанкціоновані втручання відбувалися навіть під час перебування підозрюваного за кордоном. Зокрема, таким чином було підписано понад 200 електронних платіжних доручень, електронних документів з бюджетних зобов’язань, з розподілу показників зведених кошторисів, розподілів відкритих асигнувань та кошторисних призначень тощо”, – зазначає ОГП.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває і здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.
Нагадаємо, раніше адвокат Тупицького Ростислав Кравець написав у Фейсбук, що генпрокурор Ірина Венедіктова підписала йому повістку в Офісі генпрокурора з метою вручити повідомлення про підозру у новому кримінальному провадженні. Венедіктова викликала Тупицького на 11 годину 16 липня до приміщення ОГП.
У Подільському райсуді Києва на розгляді уже знаходиться справа щодо Тупицького за обвинуваченням у підкупі свідка.
У вівторок, 14 липня, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду визнав незаконним указ Президента Володимира Зеленського від 27 березня, яким він скасував указ свого попередника Віктора Януковича про призначення Тупицького суддею Конституційного Суду.
Радник керівника ОП Михайло Подоляк у коментарі Укрінформу заявив, що на це рішення ВС буде подано апеляцію.
Президент Володимир Зеленський 29 грудня 2020 року підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді КС терміном на два місяці. 26 лютого своїм указом Президент продовжив відсторонення Тупицького ще на один місяць.
Тупицький оскаржив у ВС укази про своє відсторонення від посади судді КС.
27 березня Президент скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями КСУ.
Зеленський зазначив, що укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна скасовані за результатами аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО.