Україна неодноразово заявляла про готовність до максимальної співпраці з Молдовою у справі про викрадення колишнього судді Миколи Чауса. Дане питання обговорювалося як на рівні президентів, так і міністрів закордонних справ.
Про це РБК-Україна заявили в прес-службі Міністерства закордонних справ України
“Наша позиція чітка: всі обставини справи повинен встановити розслідування по лінії правоохоронних органів”, – заявили в МЗС України.
При цьому у відомстві зазначили, що 12 травня Офіс генерального прокурора України отримав клопотання Генеральної прокуратури Молдови про надання правової допомоги в рамках відкритої кримінальної справи. При цьому вже 17 травня українська сторона звернулася до молдавської із запитом на отримання додаткової інформації, без якої виконання міжнародно-правової допомоги було неможливим.
“На цьому тлі викликають здивування заяви про завершення розслідування в Молдові в односторонньому порядку. Логічне запитання: а чи дійсно була зацікавленість у встановленні істини або була задача реалізувати гучний політичний процес із заздалегідь визначеним результатом? Роль третьої сторони в цій ситуації очевидна. Її мета – дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Молдові і спробувати зруйнувати українсько-молдавські відносини “, – заявили в українському відомстві.
При цьому в МЗС переконані, що встановлення всіх обставин у справі Чауса можливо лише при повній взаємодії української і молдавської сторін.
Нагадаємо, раніше генпрокурор Молдови Олександр Стояногло заявив, що до викрадення Чауса причетна Україна. За його словами, Молдова ідентифікувала людей, які прибули з України для викрадення екс-судді.
Водночас, екс-заступник голови СБУ Вітор Трепак у Фейсбук зазначає, що звільнення голови СЗР генерала Кондратюка, окрім іншого, може бути пов’язане з розвитком ситуації навколо судді Чауса.
Останнє повідомлення з Молдови щодо причетності державних установ України до викрадення Чауса в Кишиневі ускладнюють становище політичного керівництва України. Річ у тому, що така спецоперація могла бути проведена лише за рішенням (санкції) політичного керівництва держави.
Звільнення Кондратюка може бути спробою зробити його крайнім в історії з Чаусом. Крім того, це ще й удар по міжнародних партнерах України, оскільки Кондратюк вважається орієнтованим на Захід.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.