В неділю, 22 серпня у Києві Ангела Меркель зустрінеться з главою держави Володимиром Зеленським. Канцлерка Німеччини здійснить останній візит перед своєю відставкою, – повідомляє політолог Володимир Фесенко.
Стало відомо, що канцлерка Німеччини покладе вінок до меморіалу Вічної Слави на могилі Невідомого солдата. В свою чергу, президент України нагородить Ангелу Меркель “Орденом Свободи” — однією з найвищих державних нагород.
На думку політологів, через те, що невдовзі Меркель піде у відставку, нічого особливого від цього візиту чекати не варто.
Вона буде прощатись з Україною, з українськими політиками, з українським президентом. Вона забезпечуватиме певну спадкоємність в стосунках двосторонніх між Німеччиною і Україною. Але і з Росією також, – зазначив він.
Володимир Зеленський заявив, що не очікує, що канцлерка приїде в Київ з подарунками. Президент України сподівається хоча б на гарантії енергетичної безпеки. Особливо зважаючи на те, що перед візитом до України Меркель завітає в Росію.
Очікується, що Меркель і Зеленський обговорять питання економічної політики, реформи в Україні й виконання мінських домовленостей.
“Однозначно, під час зустрічі Меркель з Путіним питання України звучатиме. Важко уявити ситуацію, коли цієї теми не торкатимуться. Україні треба стежити, з чим вона приїде саме від Путіна, які побажання. Але треба розуміти, що для неї цей візит також важливий, для завершення її політичної кар’єри”, – пояснив завідувач кафедри міжнародних відносин НаУКМА Максим Яковлєв.
Символічно, що Меркель приїде в Росію напередодні Дня Незалежності України, а також перед Кримською платформою. При чому на сам захід вона не залишиться, хоча це буде наступного дня після її приїзду. Замість канцлерки Німеччину буде представляти міністр закордонних справ.
Крім запевнень у підтримці від Німеччини, Меркель може привезти з Росії погані звістки, – зазначили експерти. Мовляв, Путін має досвід використання європейських політиків, як власних емісарів для передавання не дуже зручних повідомлень Києву.
“З Москви Меркель може приїхати не лише з жестом доброї волі і гарними обіцянками про нормальну співпрацю з наступним канцлером. Цілком можливо, що на кулуарному рівні канцлерка може донести інформацію про нові вимоги Росії або навіть нові московські провокації”, – розповів експерт Ради зовнішньої політики “Українська Призма” Олександр Краєв.
Експерти також вважають, що навряд чи на цій зустрічі Меркель та Зеленський підпишуть спільні важливі документи щодо “Північного потоку-2”. Адже зазвичай про такі дії стає відомо завчасно. А це означає, що наразі всі обіцянки Німеччини стосовно інвестицій в Україну так ними і залишаються.