Україна продовжить “дружньо тиснути” на партнерів щодо газопроводу “Північний потік-2” – МЗС.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив про це на онлайн-брифінгу у четвер, 16 вересня.
Він пояснив, що останніми днями була серйозна активність на треку Північного потоку – 2. Проте позиція України залишається незмінною.
Глава української дипломатії нагадав, що наприкінці минулого тижня Україну відвідав старший радник державного секретаря США з питань енергетичної безпеки. Київ також відвідав державний секретар міністерства енергетики Німеччини.
Під час зустрічей українська сторона донесла своє бачення кроків, які здатні нейтралізувати загрози Північного потоку – 2, а також забезпечити сталу роль України як транзитера газу.
“Ми бачимо, що партнери чують те, що ми їм говоримо, і пропозиції, які ми вносимо, але рішення ще не ухвалені. Ми будемо продовжувати переговори, продовжувати такий дружній, виключно дружній тиск на партнерів.”, – сказав він.
Також Кулеба відзначив, що Україна вимагає від партнерів переходу від слів до конкретних дій, від запевнень до конкретних гарантій. Тим більше, що ми бачимо, що Російська Федерація на європейському газовому ринку перейшла до конкретних дій, накручуючи ціну на газ, створюючи ефект непередбачуваності ринку та ажіотаж через дефіцит, тому зараз вже треба діяти Німеччині, Сполученим Штатам. Україна готова разом із ними діяти.
Нагадаємо, 10 вересня російський газовий монополіст Газпром оголосив про завершення будівництва газопроводу “Північний потік-2”.
«Північний потік-2» – російський газопровід, побудований в обхід України. Його прокладають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ “Газпром”.
У липні Німеччина і США досягли угоди, згідно з якою Америка не буде перешкоджати добудові труби, а Німеччина зобов’язується застосувати санкції в разі агресії Росії проти України, а також допомогти Україні в енергетичній трансформації.