Війна на Донбасі почала переходити у нову стадію. Це сталось тоді, коли українські військові використали турецький безпілотник Bayraktar.
Про це йдеться у програмі “Такі справи”.
Росія збирає свою армію на кордоні з Україною. Кремль переміщує свої війська на тлі напруженості відносин між Москвою та Організацією Північноатлантичного договору.
В соціальних мережах почали з’являтися відео, на яких видно, як російські військові поїзди та колони переміщують велику кількість військової техніки. Зокрема мовиться про танки та ракети.
Наприклад, в мережі можна побачити фотографію, де вся військова техніка просто стоїть на порозі нашого з вами дому. Буквально в декількох кілометрах від кордону.
Натомість українська розвідка повідомляє, що не фіксувала нарощування російських військ на кордоні. Українські розвідники запевнили, що уважно стежать за:
- всіма переміщеннями сил окупанта;
- зміною їхньої чисельності.
Авторитетне світове видання The Washington post повідомляє, що конфлікт на Донбасі вступає у нову стадію, а Кремль зайняв жорсткішу позицію щодо України.
Путін так демонструє свою незадоволеність тим, що Україна активно зближується з НАТО, коли в цей час сама Росія відверто конфліктує з Альянсом.
Використання “Байрактарів” викликало обурення у Москви. Мовляв, як це так? По якому це праву Україна себе захищає?
Росії не подобається, що Україна застосовує такий ефективний тип озброєння, який дозволяє нам захиститись від кремлівської армії. Росії сподобалось би, аби наші солдати воювали камінням проти їхніх танків.
Росії не подобається, що вона не має засобів для протидії турецьким безпілотникам Bayraktar. Там не залишилося інструментів посилення напруженості на лінії зіткнення, хіба що прийдеться йти у відвертий наступ.
Україна має, чим захищатись від ворога. Ба більше, турецькі безпілотники Bayraktar планують “з нуля” виробляти в Україні. Цього можна чекати не роки, а місяці.
Bayraktar вже зацікавили багато країн у Європі та в Азії. Тож якщо в Україні почнуть створювати таку зброю, то:
- по-перше, ми матимемо техніку для захисту;
- по-друге, зможемо їх продавати на світовому ринку.
Натомість називатись вони мають якось інакше, адже цього від нас вимагає Туреччина. Турецький Bayraktar – це ніби зброя, яку привезли з Туреччини і ми її тимчасово використовуємо.
Але ж ми його придбали. Це вже український Bayraktar, який створили в Туреччині. У Кремлі точно не відчувають різницю.
Потрібно вигадати йому якусь нашу назву. Як варіант може бути: “Божа кара”. Для того, щоб російські пропагандисти казали: “Божа кара атакувала “ДНР”, коли розповідатимуть про захист української армії від кремлівського війська. Або “бандерівець”. “Український бандерівець напав на “ЛНР”.
Це означає, що Україна не сама залишається у боротьбі з агресором. Це означає, що союзники готові нам допомагати, що ми маємо однаковий погляд на кризу.
Додамо, що володимир Зеленський 2 листопада провів перемовини з Ентоні Блінкеном. Вони обговорили безпекову ситуацію на Донбасі, а також порушили питання військово-оборонної співпраці.
Президент України та державний секретар США зустрілися на кліматичному саміті у Глазго. Про це глава нашої країни повідомив на своїй сторінці у соціальних мережах.
На зустрічі з Ентоні Блінкеном обговорили напружену безпекову ситуацію на Донбасі. Порушували питання військово-оборонної співпраці України та Сполучених Штатів, викликів в енергетиці,– написав Володимир Зеленський.
Він також наголосив, що США непохитно підтримують територіальну цілісність України, вітають прогрес у реформах, а також рішучу налаштованість на їхнє втілення.