У понеділок, 27 грудня, президент Сполучених Штатів Джо Байден підписав оборонний бюджет країни на 2022 фінансовий рік. Як повідомляє американське видання The Hill із посиланням на Білий дім, його обсяг становить близько 770 млн доларів. Він зокрема, передбачає виділення Україні допомоги з питань безпеки.
Видання нагадує, що палата представників ухвалила цей законопроект переважною більшістю на двопартійній основі (363 проти 70) на початку грудня, а пізніше і Сенат ухвалив документ 88 голосами проти 11-ти.
Президент підписав закон S. 1605, “про повноваження в галузі національної оборони на 2022 фінансовий рік”, який санкціонує асигнування на 2022 фінансовий рік в основному на програми Міністерства оборони і військове будівництво, програми національної безпеки Міністерства енергетики та розвідувальні програми, – йдеться в повідомленні.
При цьому наголошується, що підписаний Главою держави закон визначає підвищення базової заробітної плати військовослужбовців та інші повноваження, що стосуються Збройних сил США.
Що важливо, у 2022 фінансовому році NDAA-2022 передбачає виділення Україні оборонної допомоги у розмірі 300 мільйонів доларів. Також з бюджету США буде витрачено 4 мільярди доларів на Європейську ініціативу стримування, спрямовану на протидію російській агресії, а також 150 млн. доларів на співпрацю у сфері безпеки з регіоном Балтії.
Крім того, документ продовжує обмеження для співпраці між США та Росією у військовій сфері, забороняє виділяти будь-які кошти або провадити діяльність, яка визнаватиме суверенітет РФ над українським Кримом.
Законопроект також містить норму, що зобов’язує міністра оборони США та державного секретаря надавати регулярні звіти Конгресу про операції та кампанії впливу Росії, спрямовані проти союзників та партнерів США. Уряд має також звітувати про заходи протидії такий діяльності РФ.
Напередодні надати Києву у 2022 році військову допомогу на 450 млн доларів запропонувала група з дев’яти сенаторів США.
Також за умови, що Росія введе війська на територію України, за ню буде закріплений статус “спонсора тероризму”. Відповідну заяву опублікував Комітет Сенату з міжнародних відносин, висловився про цю ситуацію його глава – сенатор-республіканець Джим Ріш.
Оскільки Україна зіткнулася з черговим нарощуванням російських військ біля кордону і загрозою вторгнення, США повинні зробити все можливе, щоб стримати Росію і надати Україні поставки і підтримку, необхідні їй для самооборони, – сказав глава комітету сенатор-республіканець Джим Ріш.
Ріш також презентував свій проект “Акт, що гарантує Україні автономію, шляхом зміцнення її оборони”. Ініціативу республіканця підтримали ще вісім сенаторів, у тому числі старший республіканець в комітеті Сенату з питань збройних сил, Марко Рубіо і заступник голови Комітету з розвідки Пет Тумі.
Ми місяцями спостерігали за нарощуванням російської військової потужності навколо України, ясно розуміючи, що Путін має намір порушити суверенітет України. Незважаючи на це, адміністрація Байдена заявляє, що не зробить ніяких дій до вторгнення Путіна, а на той час для наших друзів в Україні буде вже занадто пізно. Цей закон спонукає президента Байдена прискорити надання військової допомоги Україні для стримування Росії до її вторгнення. Така допомога нагадає Путіну, що будь-яка спроба анексувати Київ матиме реальні і конкретні наслідки, – заявив інший сенатор Інхоф.
Джима Ріша головною причиною, чому він вирішив представити цю ініціативу назвав “бездіяльність” адміністрації президента-демократа США Джо Байдена.
Вродночас Пет Тумі нагадав, що “проста загроза санкцій не зупинить Росію в її планах щодо вторгнення в Україну. Адміністрація повинна негайно зробити конкретні кроки з надання допомоги Україні, наклавши санкції на газопровід “Північний потік-2”.