Міністерство оборони Латвії підготувало проєкт Сейму щодо рішення відправити військовослужбовців Національних збройних сил країни на навчальну операцію в Україну.
Як повідомляє Delfi, проєкт передбачає участь збройних сил Латвії в канадській операції Unifier на території України.
Планується, що війська будуть відправлені на термін, встановлений у рішенні Канади про дію операції. Відповідний документ має бути розглянутий урядом. Коли саме це станеться, наразі невідомо.
За словами канадського прем’єр-міністра Джастіна Трюдо, їх військові інструктори продовжать перебувати в Україні в рамках операції до 2025 року.
Представник Міноборони Латвії Каспарс Галкінс підтвердив, що раніше, на запит українського уряду, було організовано операцію армії Канади для підтримки оборонних сил України.
Однак у відомстві поки що не повідомляють, скільки військових планується відправити в Україну та в якому регіоні буде розташована їхня база.
Нагадаємо, раніше Міноборони Латвії повідомило, що у відповідь на агресію Росії відправить в Україну зенітні ракети Stinger, індивідуальне обмундирування та сухі продукти харчування.
“Ми твердо переконані, що допомогти країні і її народу оборонятися – наш моральний обов’язок. Українці нікому не загрожують, а от їхня країна і їхні свободи – під загрозою…і ми не хочемо бачити, що Україна у разі нападу залишилась беззахисною”, – розповів міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс в інтерв’ю виданню iRozhlas.
На запитання журналіста, чи доставлена вже зброя на територію України він відповів, що зенітно-ракетні системи “Стінгер” та інше озброєння будуть відправлені найближчими тижнями та закликав балтійські країни долучитися до допомоги.
“Хотів би закликати інших членів ЄС та НАТО вчинити так само. Тому що, повторюся, це наш моральний обов’язок”, – зазначив Пабрікс.
Він зазначив, що це буде вже не перша допомога від Латвії. За словами міністра, країна надала Україні близько 500 тисяч тонн гумдопомоги, а також допомагала створити в армії капеланську службу.
Отже, як і США, Велика Британія, Польща, Литва, Естонія та інші члени НАТО, Латвія готова надати Україні військову допомогу.
Більше того, Латвія підтримує жорсткі й ефективні санкції проти Росії, якщо вона вторгнеться в Україну.
За словами президента Латвії Егілса Левітса, Латвія високо оцінює відкритість та консультації США з союзниками про переговори з Росією. Він наголосив, що будь-яка агресія проти іншої країни не є незначною. Для запобігання російській агресії, ціна, яку має заплатити РФ, має бути більшою за вигоду. Це означає, що відповідь США, НАТО і ЄС, особливо в плані санкцій, має бути єдиною і невідворотною. Єдиний Захід у всіх сферах сильніший за Росію, впевнений президент.
Він вважає, що відповідь має бути рішучою і включати постачання зброї та військової техніки Україні, й економічні санкції щодо Росії, і передислокацію військових підрозділів НАТО у межах держав-членів. Левітс також вітає готовність США зміцнити оборону на східному фланзі альянсу.